FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Bonetti a reacţionat din nou pe Facebook la adresa celor care îl critică: ”Au reapărut ”măgarii zburători”!”

Bonetti are credit din partea şefilor pentru că mizează pe copii
Bonetti are credit din partea şefilor pentru că mizează pe copii

Articol de - Publicat joi, 27 septembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 26 septembrie 2012 22:56

Bonetti i-a criticat şi el pe cei care critică jocul echipei sale. Şi cere linişte şi răbdare pentru ca tinerii din ”haită” să crească.

Dario Bonetti a ieşit din nou la rampă, cu afirmaţii acide, care pot agita, iar, apele în Ştefan cel Mare. Cum şi-a impus să nu mai discute cu presa, antrenorul de 51 de ani a ales pagina personală de Facebook pentru a-şi exprima gîndurile, motivînd că aşa doreşte el să comunice cu fanii. Şi-a început tăios: "Nu sînt surprins că după victoria cu U Cluj şi cea cu Voinţa Sibiu au reapărut «măgarii zburători». E adevărat însă că noi nu am avut un joc bun, dar aţi văzut cît de mulţi tineri am avut? Născuţi în 1993, în 1994, în 1992, în 1991? Credeţi că aceşti jucători, chiar dacă sînt de perspectivă, pot cîştiga întotdeauna oferind şi spectacol? Chiar şi împotriva unei echipe de Serie B?".

Tehnicianul a dorit să facă o comparaţie a jocului echipei sale cu alte formaţii de prim-plan din Liga 1: "Spuneţi-mi cine face spectacol în România? Aţi văzut rezultatele echipelor CFR, Vaslui sau Petrolul? Aveţi idee ce înseamnă să începi un proiect cu jucători tineri? Cred că în spatele acestor critici patetice şi nejustificate sînt aceleaşi marionete care aşteaptă o înfrîngere. Lăsaţi-i în pace pe aceşti tineri, să crească!"

"Poate a fost lipsa de concentrare împotriva unei echipe mici, dar jocul a fost slab. Sînt preocupat, îngrijorat. În mod normal, ar trebui să se treacă la o formulă stabilă, pînă acum s-au făcut încercări. Acum aşteptăm stabilitate" (Ionuţ Negoiţă, acţionar Dinamo)

"Cu Voinţa a fost «una grande partita». Glumeam... Bonetti n-are ultimatum. Trebuie să facă anumite schimbări, să îmbunătăţească ceea ce nu merge. Să corijăm greşelile din meciuri" (Ionuţ Negoiţă, acţionar Dinamo)

524609-dinamo-tineri.jpg

Citește și:
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Special
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Special
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Superliga
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Premieră pe piața auto: Dacia Logan a dispărut din preferințele românilor
Profit.ro
Premieră pe piața auto: Dacia Logan a dispărut din preferințele românilor
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (24)
claudiupch
claudiupch  •  28 Septembrie 2012, 01:07
Postat de bad75 pe 27 Septembrie 2012, 16:11

Broscare ne-am saturat de vorbe,vrem rezultate,cred ca rabdarea noastra a cam luat sfarsit.Tu nici odata nu esti vinovat.Andrei Cristea si Danciulescu fac diferenta in teren,lasane cu new dinamo ca nu mai avem rabdare.

Mentalitate Romaneasca ;) , gata cu new Dinamo nu ?! esti jalnic .... Bonetti, NOI suporterii adevarati TE SUSTINEM!

fcgeo
fcgeo  •  27 Septembrie 2012, 20:35
Postat de maryuss87 pe 27 Septembrie 2012, 10:50

Domne ajuta sa raman Boneti antrenor la Dinamo cel putin doua sezoane sa vedem ce iese din proiectul lui daca nu cumva ajunge in serie B

DACA ITI PLAC ATAT DE MULT CAII VARZI PE PERETI,CHIAMA-TI UN PICTOR SI FA-TI PERETII TOT UN CAL VERDE UNUL ROZ SI UNUL LILA DAPA CARE O IEI DE LA CAPAT.

duta_dd
duta_dd  •  27 Septembrie 2012, 20:11

Bonetti, NOI suporterii adevarati TE SUSTINEM!

Vezi toate comentariile (24)
Comentează