FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - CFR CLUJ

FOTO CFR Cluj a cerut două penalty-uri în primul sfert de oră al derby-ului cu CSU Craiova! Kovacs, impasibil

CFR Cluj a cerut două lovituri de la 11 metri în prima repriză a derby-ului cu CS Universitatea Craiova, din runda secundă a play-off-ului Ligii 1.

Articol de - Publicat duminica, 02 aprilie 2023 22:39 / Actualizat duminica, 02 aprilie 2023 23:11

Istvan Kovacs nu a avut deloc o primă repriză ușoară pe „Ion Oblemenco”.

Ghinion teribil pentru Neagoe » Doi accidentați în prima repriză a derby-ului cu CFR Cluj
CSU Craiova - CFR Cluj

CFR Cluj, două penalty cerute în meciul cu CS Universitatea Craiova

Prima fază controversată a avut loc în minutul 12. Anton Maglica a căzut în careu după un duel cu Basilio Ndong. Fundașul oltenilor are mâna stângă pe adversar. Reluările arată și un contact între călcâiul apărătorului oltean și tibia piciorului adversarului.

Intensitatea a fost minimă. „Centralul” Istvan Kovacs a lăsat jocul liber. Nici Marcel Bîrsan nu l-a atenționat din camera VAR.

La următoarea acțiune în careul oltenilor, în minutul 14, campioana a cerut alt penalty. Cristi Manea a avut prim-planul în duel cu Ivan. Atacantul gazdelor a revenit, și-a incomodat adversarul și a provocat un contact ușor, atât la nivelul picioarelor, cât și cu brațul în față.

Kovacs nu a reacționat nici de această dată, deși Manea a rămas căzut pe gazon.

VIDEO. Voleibaliștii olteni au sărbătorit triumful din Cupă, chiar înainte de CS Universitatea - CFR Cluj

Fotbalistul care a luat 5 titluri cu Steaua face acuzații grave la adresa FRF: „Fiul meu n-a dat șpagă și nu a fost chemat. Naționala șpăgarilor e un subiect închis”

Veste mare pentru echipa din Superliga! Se inaugurează un stadion la care se lucrează de 4 ani

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”