FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CFR CLUJ

Dan Petrescu a pierdut un titular la Ploiești: scos pe brațe, imediat după ce a marcat

Daniel Birligea s-a accidentat în partida Petrolul - CFR  / foto: Raed Krishan +28   FOTO
Daniel Birligea s-a accidentat în partida Petrolul - CFR / foto: Raed Krishan

Articol de - Publicat luni, 27 februarie 2023 21:32 / Actualizat luni, 27 februarie 2023 22:08

Dan Petrescu l-a pierdut pe Daniel Birligea în repriza secundă a meciului Petrolul - CFR Cluj. Atacantul „feroviarilor” s-a accidentat în minutul 56, la scurt timp după ce marcase golul secund al campioanei, primul al său în actuala ediție.

Internaționalul de tineret în vârstă de 22 de ani a trecut de la extaz la agonie în decurs de doar câteva minute. După ce în minutul 50 a punctat pentru CFR Cluj pentru întâia oară în acest campionat, la faza verificată minute în șir de VAR pentru un posibil henț, doar peste câteva momente mai târziu titularul clujenilor a acuzat probleme la gamba piciorului stâng și nu a mai putut continua partida.

Dan Petrescu a pierdut un titular la Ploiești: Birligea scos pe brațe, imediat după ce a marcat

Birligea a făcut semn că e nevoie de schimbare, iar Petrescu l-a aruncat imediat în luptă pe Claudiu Petrila. Fotbalistul a fost scos pe brațe de oamenii din echipa medicală a CFR-ului, apoi a șchiopătat în timp ce se îndrepta spre banca de rezerve. Rămâne de văzut cât de gravă e accidentarea pe care „Bursucul” s-a bazat mult în acest sezon.

FOTO / Cele mai spectaculoase imagini din Petrolul - CFR Cluj

Petrolul - CFR Cluj / foto: Raed Krishan
+24 FOTO

Fază controversată la Petrolul - CFR Cluj: arbitrul Găman nu a văzut un penalty în prima repriză!

FOTO Ca la județeană! Probleme înainte de Petrolul - CFR Cluj: „L-au nenorocit!” + Și Dan Petrescu a răbufnit

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga

Lovit în cap cu un recipient din aluminiu, Novak Djokovic nu a participat la conferința de presă și a avut nevoie de îngrijiri medicale » Ce a provocat incidentul