FOTBAL  »  Superliga  »  JUNIORI U17

Dinamo a devenit campioană naţională la juniori sub 17 după ce a învins cu 3-0 în finală pe Viitorul Constanţa

Articol de - Publicat marti, 15 iunie 2010 00:00

Partida s-a desfăşurat la Mogoşoaia, de la ora 20:00.

1-0, min. 27: Al. Vasile a deschis scorul cu un şut în vinclu de la circa 25 de metri

2-0, min. 78: Al. Stan, intrat în repriza secundă, a mărit diferenţa cu un şut din afara careului mare.

3-0, min. 80+1: Cl. Coropco, intrat şi el in repriza a doua, a stabilit rezultatul final din interiorul careului.

Dinamo: Manyur - Nica, Niţu, Butnaru, M. Stoica, Al. Vasile, Ursache, Neculai, A. Neagu, Stănescu, Ionică. Antrenor Cătălin Dănilescu.

Viitorul: Buzbuchi - Soldat, Naziru, Guţanu, Mitache, Muscă, R. Moldovan, G. Iancu, Nicola, Gavra, Coteanu. Antrenor Dan Rădulescu.

Arbitru Al. Deaconu (Bucureşti). Asistenţi Cr. Nica (Ploieşti), Ed. Dumitrescu (Piteşti).

La partidă a asistat Gică Hagi, Ilie Dumitrescu, Ionuţ Lupescu, Ioan Andone, Gheorghe Chivorchian, Florin Prunea, Marius Stan.

Finala mică, locurile 3-4: "U" Craiova - Poli Timişoara 4-0.