FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - DINAMO 1-0

Mulțescu acuză după primul meci: „Ne-a tras înapoi ce s-a întâmplat!”

Poli Iași a învins-o pe Dinamo, scor 1-0. Gigi Mulțescu, aflat la primul meci de la revenire, s-a plâns la final de indisponibilii din efectivul „câinilor”.

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 martie 2021 23:42 / Actualizat sambata, 20 martie 2021 23:56

Toate detaliile despre Poli Iași - Dinamo 1-0, AICI

Programul + rezultatele rundei #28 din Liga 1

De asemenea, „SMURD-ul” a trimis săgeți și către fosta conducere tehnică pentru pregătirea slabă a echipei din punct de vedere fizic.

Gigi Mulțescu, după Poli Iași - Dinamo 1-0: „E o situație foarte grea!”

„Am pierdut meciul în prima repriză, când am ratat 4-5 ocazii. Am adus mingea în față, dar n-am putut să înscriem. Sigur că în repriza a doua am arătat mai rău, jucătorii care au intrat n-au adus un plus. Au fost nerealizări. Majoritatea jucătorilor au greșit.

Am avut și mulți absenți, 5-6, iar cei care i-au înlocuit nu s-au ridicat la nivelul așteptărilor. Am încercat să le ridic moralul, era căzut. Iar acum a venit acest eșec, e și mai rău. E greu. Urmează o pauză competițională, e binevenită, trebuie să recuperăm accidentații și în felul ăsta vom completa și pregătirea care ne-a tras înapoi în această perioadă. Mai mult nu vreau să spun. Nu am intrat în hora retrogradării încă, dar situația e foarte grea”, a declarat Mulțescu la Telekom Sport.

Pe cine nu s-a putut baza Dinamo cu Poli Iași:

• I. Șerban, Gol, St. Filip (accidentați), Răuță, Nemec (nerefăcuți)

31 ianuariea fost ziua în care Dinamo a câștigat ultima dată în campionat, 1-0 vs. UTA. De-atunci, „câinii” au înregistrat 6 înfrângeri și două remize în L1

Clasament Liga 1: Dinamo și Poli Iași, la retrogradare

Bogdan Stelea, șocat de ultimele evenimente de la Dinamo: „E ceva de domeniul fantasticului!”

Citește mai multe știri despre meciul Poli Iași - Dinamo 1-0:

Achim și-a distrus colegii după eșecul rușinos cu Poli Iași: „N-am mai văzut așa ceva niciodată! Întrece orice limită”

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”