FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - RAPID 1-1

FC Vaslui - Rapid 1-1, într-un meci presărat cu numeroase faulturi

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 decembrie 2010 00:00

FC Vaslui a remizat pe teren propriu cu Rapid, scor 1-1, pe un teren îngheţat, partida fiind fragmentată de numeroasele faulturi comise de ambele părţi.

Scorul a fost deschis în minutul 43 de Raul Costin, care a şutat cu stîngul din afara careului, mingea a lovit bara laterală şi a intrat în plasă.

Giuleştenii au egalat în minutul 49 prin Herea, care a împins mingea în plasă din apropiere.

În urma acestui rezultat, FC Vaslui rămîne pe locul 3, la 7 puncte distanţă de liderul Oţelul Galaţi, în timp ce rapidiştii au urcat pe locul 4, la egalitate de puncte cu Gaz Metan Mediaş, dar la 9 puncte faţă de primul loc.

Iată mai jos echipele de start:

FC Vaslui: Kuciak - Milanov, Papp, Cînu, Bălace - Ad. Gheorghiu, R. Costin, Ghencev, Sînmărtean - Wesley, Bello

Rapid: Bornescu - R. Duarte, M. Antonio, Glauber, Ezequias - Spadacio, Ş. Grigorie, N. Grigore, Frunză - Herea - Sburlea

Vezi aici desfăşurarea liveTEXT a partidei!

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”