FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CFR CLUJ

VIDEO Fază controversată la Petrolul - CFR Cluj: arbitrul Găman nu a văzut un penalty în prima repriză!

Faza controversată din Petrolul - CFR / Captură Digi Sport +28   FOTO
Faza controversată din Petrolul - CFR / Captură Digi Sport

Articol de - Publicat luni, 27 februarie 2023 21:08 / Actualizat luni, 27 februarie 2023 22:13

PETROLUL - CFR CLUJ. În minutul 31 al confuntării de la Ploiești, campioana trebuia să primească un penalty.

Mathaus a atins balonul cu mâna în careu din devierea ușoară cu capul a lui Janga. „Centralul” Găman a lăsat jocul să continue, dar a fost atenționat din camera VAR de Ovidiu Hațegan.

Olteanul a mers să revadă faza la marginea terenului, dar a păstrat decizia inițială, eronat! Specialiștii în arbitraj consideră că Găman s-a păcălit și trebuia să acorde penalty pentru CFR. Motivul? „Jucătorul celor de la Petrolul avea mâna depărtată de corp înainte ca cel de la CFR să devieze mingea.

Chiar dacă vorbim despre o distanță mică, jucătorul de la Petrolul își mărește suprafața corpului. Mâna era depărtată și și-a creat clar un avantaj. Decizia corectă era lovitură de la 11 metri pentru CFR Cluj”.

FOTO / Cele mai spectaculoase imagini din Petrolul - CFR Cluj

Petrolul - CFR Cluj / foto: Raed Krishan
+24 FOTO

FOTO Ca la județeană! Probleme înainte de Petrolul - CFR Cluj: „L-au nenorocit!” + Și Dan Petrescu a răbufnit

EXCLUSIV Cu ce probleme se confruntă Edi Iordănescu înaintea debutului în preliminariile Euro 2024. Ce șanse are Ianis Hagi se fie convocat

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”