FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - PETROLUL 2-0

Antrenorul Petrolului, gest de fair-play după eșecul cu Farul

Farul a învins-o pe Petrolul, scor 2-0, în runda cu numărul 26 din Liga 1. Florin Pîrvu, antrenorul „lupilor galbeni”, a început declarațiile felicitându-și adversarii.

Articol de - Publicat sambata, 18 februarie 2023 22:19 / Actualizat sambata, 18 februarie 2023 22:29

Petrolul a fost dominat autoritar la Ovidiu, iar antrenorul Florin Pîrvu a recunoscut cu mult fair-play acest lucru.

La 25 de ani de la episodul „să ne faceți statuie”, Dan Petrescu face o previziune sumbră: „Atunci să mă sunați! O să recunosc dacă am greșit”
CFR Cluj

Florin Pîrvu, după Farul - Petrolul 2-0

„Vreau să felicit echipa Farul Constanța, a făcut un meci foarte bun. Noi am venit aici să ne închidem și să marcăm pe contraatac. Din păcate, am făcut o greșeală. Repriza a doua am început-o foarte bine, apoi a apărut acel penalty. Dar e o victorie meritată a Farului, îi felicit.

Îmi asum mutarea din prima repriză, e responsabilitatea mea și îmi asum. Am suferit mult la pasul final, le-am și transmis la pauză să avem mai multă personalitate. Dar asta e, mergem înainte. Sperăm ca meciurile următoare să obținem puncte.

Ne-au lipsit foarte mult Budescu și Irobiso. Îi așteptăm la antrenamente de săptămâna viitoare. Sperăm ca la meciul cu CFR Cluj să îi avem la dispoziție. Toată responsabilitatea pentru astăzi e a mea”, a spus Florin Pîrvu la Orange Sport.

FOTO Rapid, comunicat fără precedent după meciul cu Mioveni » Replică acidă a lui Mihai Stoica + Verdictul specialistului