FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - FCSB

Motivul pentru care Florinel Coman a fost schimbat la pauză: „Am vorbit cu Elias”

Florinel Coman (25 de ani), extrema stânga de la FCSB, a fost scos la pauza meciului cu FCU Craiova/ foto: Raed Krishan (GSP) +29   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 16 iulie 2023 22:37 / Actualizat duminica, 16 iulie 2023 23:59

Florinel Coman (25 de ani), extrema stânga de la FCSB, a fost scos la pauza meciului cu FCU Craiova, la scorul de 2-0.

Coman a fost unul dintre cei mai buni oameni de la FCSB în prima repriză cu FCU Craiova. El a trimis centrarea din cornerul în urma căruia Miculescu a deschis scorul, în minutul 8. Apoi, Florinel a obținut un penalty pe care tot el l-a transformat, cu șansă. A tras pe mijlocul porții, pe jos, iar portarul Robert Popa a atins mingea cu piciorul, insuficient pentru a o respinge.

+25 FOTO

Coman a fost și protagonistul unei ratări uriașe pe finalul primei reprize. Pe un contraatac, a primit mingea în fața porții de la Băluță, dar a trimis din unghi în portarul advers. Florinel nu a mai ieșit însă de la cabine, în locul său fiind introdus pe teren Andrei Cordea.

La finalul meciului, Florinel Coman a explicat de ce nu a evoluat și în partea secundă: „La faza penalty-ului am căzut prost și am simțit o durere la spate, sper ca în două zile să fiu OK. Am vorbit cu Elias și i-am zis că e mai bine să ies”.

Darius Olaru, accidentat în FCU Craiova - FCSB

FCSB a fost nevoită să joace repriza a doua fără cei mai buni oameni. Darius Olaru s-a accidenat în minutul 35, a încercat să continue, dar 10 minute mai târziu a cerut să fie înlocuit. A fost schimbat cu Edjouma.

În minutul 35, Darius Olaru s-a ciocnit de William Baeten, un duel pentru minge la centrul terenului. Mijlocașul celor de la FCSB a rămas căzut pe gazon și a cerut îngrijiri medicale. Olaru a acuzat dureri în zona șoldului

Momentul accidentării lui Olaru / FOTO: Captură TV @Digi Sport

VIDEO. David Miculescu a deschis scorul în FCU Craiova - FCSB

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!