FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - RAPID

FOTO Bătaie generală la Steaua - Rapid. Prepeliţă şi Alexa au fost eliminaţi!

Articol de GSP - Publicat luni, 24 octombrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 24 octombrie 2011 21:48

Nici un derby fără scandal! Asta pare să fie deviza ultimelor meciuri dintre Steaua şi Rapid. Partida din această seară nu a făcut rabat de la regulă. În minutul 66. Alexa şi Prepeliţă au fost eliminaţi după o bătaie generală care i-a avut în centru pe cei doi.

Vezi mai jos FOTO de la scandal!

După o minge bîlbîită de apărarea giuleşteană, Prepeliţă a atacat periculos mingea prinsă de Coman, iar portarul giuleştean, de jos, l-a lovit pe jucătorul Stelei. Alexa a venit din spate şi l-a luat de gît pe Prepeliţă, iar Tatu l-a pocnit pe mijlocaşul giuleştean. În meleu s-a băgat şi Rui Duarte, care a lovit şi el un adversar.

Toţi jucătorii s-au strîns apoi în jurul scandalagiilor, printre care şi fostul stelist Surdu, care a încercat să-şi calmeze colegii. Surdu a făcut şi muncă în locul stewardzilor, strîngînd brichetele aruncate din peluza stelistă. Deşi încerca să se scuze în faţa arbitrului arătîndu-i tricoul rupt, Alexa a fost eliminat după puţin timp, iar Prepeliţă l-a urmat la vestiare.

Coman a fost schimbat după un minut din cauza accidentării provocate de Prepeliţă.

Ezequias a fost eliminat şi el în minutul 74, după un atac întîrziat cu talpa înainte la Tibi Bălan

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga