LIGA 1    •   

MOTHERWELL - STEAUA, AZI, 21:45, PROTV

Gigi Becali: "Tănase vine la Steaua, am plătit 1,8 milioane de euro pentru 50% din drepturi"

 
06 August 2009
 

După ce Gazeta Sporturilor a prezentat în exclusivitate amănunte despre transferul lui Cristi Tănase la Steaua, patronul Gigi Becali, a declarat că s-a înţeles cu FC Argeş pentru transferul mijlocaşului care va semna un contract valabil pe 5 sezoane.

"Acum mă îndrept spre penitenciar, dar m-am înţeles deja cu Andrei Penescu pentru Tănase. În maşina cu care mergem la penitenciar va fi şi jucătorul cu mine, vom merge împreună să stăm de vorbă cu Cornel Penescu. Jucătorul este al Stelei şi va semna un contract valabil pe 5 ani.

Va avea un salariu de 120.000 de euro şi nu i-am dat niciun ban la semnătură. Joi voi veni cu el la Bucureşti şi va fi prezentat joi sau vineri în mod oficial. Am dat 1.800.000 de euro pe 50% din drepturile asupra jucătorului", a spus Gigi Becali pentru newsin.

 
Comentarii (97)
flafy  (6276 comentarii)
Postat de manuz09 pe 06 August 2009, 17:49
O SA SE RATEZE CA SI I.RADA,SEMEDO,M.PLESAN!!!O SA FITI DE RAS!!!DISTRUGATORI DE TALENTE!!!!
are dreptate
07 August 2009, 00:31   •   Comenteaza
flafy  (6276 comentarii)
Postat de scufita pe 06 August 2009, 16:04
aia nu sunt ultras, eu sunt ULTRAS si nu am nimic cu Becali! Eu care plang de ciuda ca se califica timisoara sau orice echipa romaneasca sau unguro-romaneasca, in afara de Steaua, eu care ma uit la NT, cu singurul stres ca jucatorii Stelei sa nu se accidenteze,eu care l-as arunca pe Boloni in orbita pamantului si daca s-ar lua de un simplu taietor de iarba din Ghencea daramite de patron sau presedinte,eu care mi se face greata cand aud numele dinamo strigat in Ghencea chiar sub forma injurioasa.
esti nebun tu nu esti suporter
07 August 2009, 00:29   •   Comenteaza
flafy  (6276 comentarii)
Postat de cristian pe 06 August 2009, 15:01
o alta mare speranta a fotbalului romanesc care se va rata sub tutela ciobanului...pacat!
ai perfecta dreptate
07 August 2009, 00:20   •   Comenteaza
flafy  (6276 comentarii)
Postat de danielo pe 06 August 2009, 14:57
cel mai scump transfer din istoria Stelei sper sa faca toti banii...
asta e cel mai scump din istoria stelei?? la noi a fost torje cu 2,5 mil
07 August 2009, 00:18   •   Comenteaza
flafy  (6276 comentarii)
asta cred ca e o vrajeala de alu jiji
07 August 2009, 00:15   •   Comenteaza