FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL

Petre Grigoraş: "Nu aş accepta să lucrez la o echipă la care patronul se bagă peste antrenor" :X

Petre Grigoraş
Petre Grigoraş

Articol de GSP - Publicat luni, 15 decembrie 2008 00:00

Deşi a reuşit să bată în acest tur de campionat Steaua şi Rapid, remizînd în faţa campioanei CFR Cluj, tehnicianul Oţelului, Petre Grigoraş, spune că duce lipsă de oferte din partea echipelor cu pretenţii. Totuşi, deşi şi-ar dori să se lupte pentru obiective mai îndrăzneţe, Grigoraş a declarat pentru gsp.ro că ar refuza să lucreze într-un mediu precum cel de la Steaua:

"Lumea întreabă de ce nu merg la o echipă mai mare, însă eu le răspund că nu am fost ofertat de nimeni. Dacă m-ar căuta cineva, aş analiza propunerea şi aş vedea dacă merită să părăsesc Oţelul. Deocamdată, mai am un an şi jumătate de contract la Galaţi şi mă simt foarte bine aici. Desigur, aş vrea să ajung  cîndva la o echipă care îşi doreşte mai mult.

Dacă aş accepta să merg la Steaua? Am mai spus-o, nu aş accepta să merg la o echipă în care patronul impune echipa. Nu aş putea lucra în astfel de condiţii. Accept discuţiile cu şefii, despre probleme, despre transferuri, însă nu aş accepta ca finanţatorul să se bage peste mine, indiferent cine ar fi acesta", a spus Grigoraş pentru gsp.ro.

Deşi a reuşit să bată în acest tur de campionat Steaua şi Rapid, remizînd în faţa campioanei CFR Cluj, tehnicianul Oţelului, Petre Grigoraş, spune că duce lipsă de oferte din partea echipelor cu pretenţii. Totuşi, deşi şi-ar dori să se lupte pentru obiective mai îndrăzneţe, Grigoraş a declarat pentru gsp.ro că ar refuza să lucreze într-un mediu precum cel de la Steaua:

"Lumea întreabă de ce nu merg la o echipă mai mare, însă eu le răspund că nu am fost ofertat de nimeni. Dacă m-ar căuta cineva, aş analiza propunerea şi aş vedea dacă merită să părăsesc Oţelul. Deocamdată, mai am un an şi jumătate de contract la Galaţi şi mă simt foarte bine aici. Desigur, aş vrea să ajung  cîndva la o echipă care îşi doreşte mai mult.

Dacă aş accepta să merg la Steaua? Am mai spus-o, nu aş accepta să merg la o echipă în care patronul impune echipa. Nu aş putea lucra în astfel de condiţii. Accept discuţiile cu şefii, despre probleme, despre transferuri, însă nu aş accepta ca finanţatorul să se bage peste mine, indiferent cine ar fi acesta", a spus Grigoraş pentru gsp.ro.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (5)
 •  16 Decembrie 2008, 08:23

we we we punct dunareabatrana punct com sau cauta "dunarea batrana" in google

 •  15 Decembrie 2008, 18:26

bai, imi place ca e sincer la faza cu oferta. bravos.

 •  15 Decembrie 2008, 16:41

Einur,comunistule,tie ti-ar placea ca cineva sa se bage in treaba ta asa cm o face becali?intr-adevar mai are dreptul sa mai spuna si el cate ceva dar nu sa faca echipa.Faca vrea sa fie antrenor el n-are de cat,dar nu sa aduca antrenor sa se bage peste munca lui.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează