FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - CONCORDIA CHIAJNA

VIDEO CSMS Iaşi - Concordia Chiajna 1-2 » Marius Şumudică îl poate demite pe Ionuţ Chirilă! Suporterii ieşeni nu mai suportă evoluţia echipei

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 septembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 26 septembrie 2014 22:59

Marius Şumudică a cîştigat duelul cu marele său rival, Ionuţ Chirilă. Concordia Chiajna a învins-o pe CSMS Iaşi, în deplasare, scor 2-1, deşi gazdele au fost cele care au deschis scorul.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

VEZI VIDEO GOLURILE: Creţu / Pena / Wellington / Penalty RATAT

Creţu a deschis scorul în minutul 19, cu un gol cu capul la colţul scurt. Peste 7 minute Marius Pena a egalat după o gafă a lui Grahovac.

În minutul 36 a marcat pentru Concordia după ce a scăpat singur cu portarul Grahovac. Cu 4 minute înainte de pauză CSMS Iaşi a irosit un penalty, după ce Creţu a trimis în tribună mingea.

Gazdele au terminat meciul în 10 oameni după ce Olah a fost eliminat în minutele de prelungire. În timpul meciului suporterii i-au cerut demisia lui Ionuţ Chirilă.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Melinte, Munteanu, Ţigănaşu - Olah, Novac, Creţu, Coşereanu - Dobre, Onduku

Concordia: Rîmniceanu - Stan, Maftei, Dyulgherov, Bucurică - Boldrin, Lovin, Purece, Martins - Welington, Pena

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”