FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - DINAMO 1-1

Kovacs, record de cartonaşe roşii! » A eliminat 16 fotbalişti în 13 meciuri în acest sezon

Kovacs l-a eliminat şi pe Marius Niculae

Articol de , - Publicat miercuri, 21 martie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 21 martie 2012 23:32

Istvan Kovacs este probabil unul dintre cei mai exigenţi arbitri din actualul sezon.

Cartonaşul roşu arătat lui Marius Niculae în minutul 41 al meciului dintre Oţelul şi Dinamo este cea de-a 16-a eliminare dictată de arbitrul originar din Carei din acest sezon.

Astfel, Kovacs are o medie de 1,23 de cartonaşe roşii arătate pe meci în acest sezon. Arbitrul a oficiat în acest sezon 13 partide.

De altfel, Kovacs are un palmares uimitor şi în bilanţul său general. A arbitrat 86 de partide în Liga 1, meciuri la care a scos de 43 de ori cartonaşul roşu din buzunar.