FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - SEPSI 2-1

Larie, dezvăluire surprinzătoare după Farul - Sepsi: „Nu am vrut, dar Mister mi-a zis” » Cum a reacționat Hagi

Articol de - Publicat duminica, 01 octombrie 2023 00:06 / Actualizat duminica, 01 octombrie 2023 00:30

Fundașul central Ionuț Larie (36 de ani) a vorbit despre victoria obținută de Farul cu Sepsi, 2-1.

Căpitanul constănțenilor a deschis scorul în minutul 6, din penalty. La final, Larie a dezvăluit că a avut emoții înainte de a executa penalty-ul și că Gică Hagi i-a cerut să execute.

„Tonul a fost ridicat, eram supărat” » Hagi dezvăluie ce s-a întâmplat la pauza meciului cu Sepsi și care e noua filosofie din club: „Acest lucru ne interesează acum”
FARUL - SEPSI 2-1

Ionuț Larie dezvăluie: „Am avut emoții la penalty”

Am marcat, dar cu emoții mari. Am avut ceva emoții, dar așa am mereu. Am avut noroc. Data viitoare o să-l las pe Budi sau pe Munteanu. Nici azi nu am vrut să bat, dar mister Hagi mi-a zis să execut”, a spus Ionuț Larie la OrangeSport..

M-am adaptat la ce am văzut. Am văzut că nici Budi nu era decis. Dacă era, se ducea și lua mingea. Nu e problemă. Ambii sunt doi executați foarte buni”, a spus Gică Hagi când a fost întrebat de declarația lui Larie.

În seara asta ne-am propus să luăm cele 3 puncte. E important să câștigăm pentru că punctele pentru că ele ne duc sus în clasament. Avem nevoie de puncte pentru a intra în play-off. S-a văzut și azi că nu suntem la capacitate maximă. Mai avem timp să lucrăm și sper să creștem în continuare.

– Ionuț Larie

Un meci foarte greu, dar am jucat foarte bine. Avem nevoie de cele 3 puncte și suntem foarte fericiți. Aveam nevoie de puncte pentru a urca pe locurile de play-off.  Se poate mai bine, suntem pe drumul cel bun și sperăm să continuăm pe acest drum, Dacă vom fi în play-off, ne vom bate la play-off. Dacă vom munci bine, vor veni și lucrurile bune.

Am făcut meciuri bune și vom face meciuri și mai bune. Domnul Hagi ne-a spus că trebuie să fim mai concentrați, că trebuie să intrăm la fel de bine și să marcăm

– Louis Munteanu

VIDEO Golul sezonului? Reușită de PlayStation a lui Ștefănescu în poarta campioanei

Budescu, moment de sinceritate în fața camerelor TV: „Mi-am bătut joc! Mi-am stricat seara”

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”