FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - VIITORUL 1-2

VIDEO Chiajna - Viitorul 1-2 // Viitorul, prima victorie în Liga 1 după 6 meciuri! Elevii lui Hagi au câștigat la Chiajna

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 august 2017 17:04

Viitorul a câștigat meciul jucat în deplasare cu Concordia Chiajna în etapa a opta din Liga 1, scor 2-1, și întrerupe seria de șase meciuri fără succes.

Eric de Oliveira a deschis scorul pentru Viitorul în minutul 35, când a șutat de la marginea careului, iar Bălgrădean a ratat intervenția. Brazilianul a ajuns la 50 de goluri în Liga 1 (detalii AICI).

Concordia Chiajna a egalat imediat după pauză, print-un autogol al lui Țâru, care a deviat în proprie poartă șutul lui Fota. Țucudean a marcat golul victoriei în minutul 71, cu un șut din apropierea punctului de la 11 metri, plasat perfect la vinclu.

604 minute fără gol marcat a avut Viitorul până la reușita lui Eric

Chiajna a avut un gol anulat în minutele de prelungire. Fota a reuat în poartă centrarea venită de pe partea dreaptă de la Grădinaru, dar centralul Andrei Chivulete a considerat că fotbalistul ilfovenilor a controlat mingea cu mâna.

FINAL » Chiajna - Viitorul 1-2
Au marcat: Țâru '48 (autogol) / Eric '35, Țucudean '70

Vezi AICI VIDEO cu golurile!

Echipele de start:

Chiajna: Bălgrădean - Albu, Tipurici, Manasse, Feussi - Babici, Kortzorg - Grădinaru, Cristescu, Deaconu - Batin
Rezerve: Drăghia - Zeba, Pena, Fota, Munteanu, Spehar, Marc
Antrenor: Vasile Miriuță

Viitorul: Râmniceanu - D. Lopez, Țâru, Boli, Cr. Ganea - Mlade, Cicâldău, Vână - Eric, Țucudean, Chițu
Rezerve: Buzbuchi - Ciobanu, Drăguș, ghiță, Ene, Dumitrescu, Băluță
Antrenor: Gheorghe Hagi

Istvan Kovacs, criticat pentru o singură fază din finala Europa League: „Nu a acordat un penalty clar”
Europa League
„80% e PLECAT!” » Rapid pierde cel mai important jucător, dar i-a găsit deja înlocuitor: „Vrem să-l aducem!”
Ce înseamnă victoria Atalantei pentru fotbalul italian: în Liga Campionilor se conturează un scenariu fabulos!

Ironia sorții » Fostul jucător de la FCSB, la un pas să semneze chiar cu echipa care l-a retrogradat!

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”