FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FC BRAŞOV 2-1

VIDEO » Gaz Metan - FC Braşov 2-1» Prima victorie pentru medieşeni după opt meciuri

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 decembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 06 decembrie 2014 00:15

Gaz Metan a învins pentru prima data FC Braşov, 2-0, datorită dublei reuşite de Azdren Llullaku.

Vezi aici meciul liveTEXT

Vezi aici primul gol al lui Llullaku

Vezi aici golul lui Constantinescu

Vezi aici al doilea gol al lui Llullaku

Medieşenii au început foarte bine partida şi Llullaku a deschis scorul în minutul trei, cu un şut din şase metri.

Două minute mai tîrziu, acelaşi Llullaku a reuşit dubla şi a stabilit scorul final. Mijlocaşul a înscris din interiorul careului şi a ajuns la 11 reuşite în Liga 1.

Marian Constantinescu, căpitanul celor de la FC Braşov, a ratat un penalty şi a risipit şansa ca echipa sa să revină în meci.

A doua repriză a fost lipsită de ocazii, singura şansă a celor de la Gz Metan i-a aparţinut lui Tîră, care l-a driblat pe Pleşca, dar Muth a respins mingea de pe linia porţii.

În minutul 88, Marian Constantinescu a redus din diferenţă, cu un şut din 12 metri, pe sub Pleşca. După acestă victorie, cei de la Gaz Metan rămîn pe locul 11, la un punct în spatele celor de la FC Braşov, care ajuns la patru înfrîngeri consecutive, contraperformanţă cu care s-au întîlnit ultima dată în primăvara lui 2010, atunci cînd pe banca "stegarilor" s-a aflat Viorel Moldovan

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”