FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - VOLUNTARI 1-0

Liviu Ciobotariu, după punctul pierdut în minutul 90: „Greu de digerat, suntem frustrați”

CFR Cluj a învins-o pe FC Voluntari, scor 1-0, cu un gol marcat de Omrani în minutul 90. Liviu Ciobotariu (50 de ani), antrenorul ilfovenilor, crede că formația lui ar fi meritat un rezultat de egalitate. +42   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 octombrie 2021 23:49 / Actualizat sambata, 30 octombrie 2021 23:51

„Este greu de digerat o înfrângere, mai ales când vine în ultimul minut. Suntem supărați, frustrați, Meritam mult mai mult. Am făcut un joc foarte bun, am avut organizare defensivă. Am avut și două contraatacuri în care am fi putut marca. Sunt mândru de jucătorii mei. Am încercat să avem posesie în fața unei formații cu calitate fantastică.

Rolul meu este să ridic moralul jucătorilor. Când pierzi în minutul 90, e greu de gestionat. Păcat de efortul pe care l-am depus. Eu zic că ne-am prezentat bine. Sunt dezamăgit, dar urmează altă partidă. Trebuie să ne pregătim pentru jocul cu FCSB.

Am făcut o greșeală la ultima fază și ne-au costat punctele. Jucătorii lor au calitate, ne-au împins în ultimii 30 de metri. Am încercat să închidem spațiile. Am avut ceva probleme când au jucat între linii. Am preferat să închidem mai bine spațiile. Automat ne-am retras. Nu stăteam rău, dacă eram mai atenți la centrarea lui Susic, poate că era altceva”, a spus Liviu Ciobotariu, la Telekom Sport.

Eu cred că e posibil să terminăm în primele 6, la cum ne prezentăm, e, posibil. Jocul îmi dă speranțe. De ce să nu visăm?
- Liviu Ciobotariu

CFR Cluj, lider detașat în Liga 1

Dan Petrescu obține o victorie în stilul clasic, 1-0, și păstrează un avans important față de CS Universitatea Craiova și FCSB. CFR Cluj este prima în Liga 1, cu 36 de puncte. FC Voluntari pierde al doilea meci consecutiv, dar rămâne pe loc de play-off, cu 24 de puncte.

Hagi l-a salvat! » S-a prăbușit la FCSB, dar e gata s-o ia de la capăt: „E o soluție pentru națională”

Reghe, anunț îngrijorător: „Vom pica la un moment dat” » A pierdut un jucător: „Nu s-a simțit bine după vaccin”

Nu e sigur că prelungește cu Real Madrid, după ce a pățit în finala Ligii: „A verificat și acum se îndoiește”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!