FOTBAL  »  Superliga  »  URZICENI

Unirea a pierdut amicalul cu ruşii de la FC Rostov

Articol de - Publicat duminica, 07 februarie 2010 00:00

Ialomiţenii au suferit azi a doua înfrîngere din această pauză de iarnă, după eşecul din amicalul cu sud-coreenii de la Seongnam (0-1). Elevii lui Ronny Levy au pierdut cu 1-0 partida jucată împotriva ruşilor de la FC Rostov, locul 16 în ultima ediţie de campionat.

Unirea: Arlauskis - Maftei, Galamaz, B. Fernandes, Brandan - Todoran, S. Paraschiv, Pădureţu, Frunză - Onofraş, Bilaşco. Antrenor: Ronny Levy. După pauză a fost rulat tot lotul de jucători, cu excepţia lui Semedo, accidentat.

A fost ultimul meci amical din Turcia, iar Unirea va reveni la Bucureşti azi, la ora 16:00.

Celelalte rezultate ale Unirii din perioada de pregătire:

Unirea Urziceni - Tom Tomsk (Rusia)  1-0
Unirea Urziceni - Seongnam (Coreea de Sud)  0-1 (partida a fost întreruptă în minutul 60)
Unirea Urziceni - FC Koper (Slovenia)  2-0
Unirea Urziceni - Zoria Lugansk (Ucraina)  2-0
Unirea Urziceni - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina)  2-0
Unirea Urziceni - Slovan Bratislava (Slovacia)  0-0

Înainte de marele meci cu Liverpool, programat pe 18 februarie, ialomiţenii vor mai disputa o partidă de pregătire cu Victoria Brăneşti, liderul Seriei I a Ligii a II-a.

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”