FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL / UNIREA URZICENI-TOM TOMSK 1-0

FOTO » Levy a debutat cu victorie: Unirea a învins cu 1-0, prin golul lui Maftei

Articol de - Publicat luni, 18 ianuarie 2010 00:00

Unirea Urziceni este cea mai grăbită echipă dintre cele importante din Liga I. Echipa preluată de israelianul Ronny Levy (foto, in mijloc), după plecarea lui Dan Petrescu în Rusia, a jucat astazi primul amical internaţional al iernii, cu ruşii de la Tom Tomsk.

La prima repriză au asistat şi steliştii Mihai Stoichiţă şi Basarab Panduru.

Primul 11: Arlauskis - Maftei, Galamaz, Fernandes, Bordeanu - Semedo, Paraschiv, Apostol, Frunză - Onofraş, Bilaşco

Românii au deschis scorul în minutul 16 al meciului, prin reuşita lui Vasile Maftei, care a reluat la colţul lung, cu piciorul, o minge centrată din corner.

După pauză, ialomiţenii au schimbat aproape toată echipa, deoarece Levy vrea să dea şanse egale fiecărui jucător. Au intrat Daniel Tudor, E. Nicu, D. Munteanu, Todoran, Marinescu, Rusescu şi Pădureţu.

În minutul 56, Raul Rusescu a marcat, însă golul său a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Campioana en-titre a dominat şi repriza secundă.

În ciuda jocului bun, ialomitenii nu au mai marcat, dar nici nu au primit vreun gol, astfel ca Levy a debutat cu victorie la noua sa echipă.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”