FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - SEPSI 1-0

VIDEO Au schimbat antrenorul, ghinionul a rămas același » UTA, altă ratare uriașă în Liga 1

Ratarea lui Laukzemis / Captură Telekom Sport +32   FOTO
Ratarea lui Laukzemis / Captură Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 februarie 2022 15:15 / Actualizat sambata, 05 februarie 2022 15:23

La primul meci cu Ionuț Badea pe banca tehnică, UTA a făcut ce știe mai bine: fotbaliștii „Bătrânei Doamne” au ratat din nou din toate pozițiile contra lui Sepsi, exact cum se întâmpla și în timpul mandatului lui Laszlo Balint. Arădenii s-au impus în final cu 1-0.

Cel care a dat tonul ratărilor în partida de sâmbătă a fost lituanianul Karolis Laukzemis, fotbalist transferat la Arad în această iarnă

UTA, ratare imensă în prima repriză a meciului cu Sepsi

În minutul 12, după o pasă splendidă a lui Ubbink, vârful gazdelor a rămas singur cu Niczuly, însă a intrat în criză de idei și, din doar câțiva metri, a șutat pe direcția portarului covăsnenilor. „Cum să ratezi de acolo? Cum să trimiți pe centrul porții?”, s-a mirat comentatorul de la Telekom Sport.

„E o echipă blestemată, n-am mai văzut o echipă care să aibă atât de multe ocazii și să nu marcheze. N-au nevoie doar de un preot, ci de un sobor de preoți”, spunea recent Bogdan Apostu, impresar apropiat de gruparea arădeană.

După alte ratări semnate în prima repriză, UTA a spart gheața în minutul 77, când David Miculescu, fotbalistul dorit de Gigi Becali la FCSB, a înscris din câțiva metri. În prealabil, Roger, colegul lui Miculescu, zguduise transversala cu un șut de la marginea careului.

FOTO Imagini spectaculoase din meciul UTA - Sepsi Sfântu Gheorghe

UTA - Sepsi / Sursă foto: Alexandra Fechete
+28 FOTO

Antrenorul abia instalat în Liga 1 le-a cerut un bonus șefilor: „E primul lucru pe care l-am făcut”

Vezi AICI toate informațiile de la meciul UTA - Sepsi OSK

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”