FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CRAIOVA, AZI, 20:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Vestiarul, teritoriu interzis în Ghencea!

Articol de - Publicat sambata, 31 iulie 2010 00:00

Ienei spune că nimeni, chiar nici el, n-are ce căuta în cabina echipei înaintea şi în pauza derby-ului cu Craiova.

Steaua îl va avea în tribună diseară şi pe viitorul ei preşedinte. Emeric Ienei a confirmat ieri că va vedea de la faţa locului partida cu Universitatea. "Bineînţeles că merg la meci", a spus fostul nea Imi, însă cere ca prezenţa sa să fie trecută cu vederea: "Nu eu sînt important sîmbătă seară, ci echipa. Nu vreau sub nici o formă să distrag atenţia şi concentrarea băieţilor, voi fi un simplu spectator, ca stelist de-o viaţă ce sînt, şi nimic altceva", a spus Ienei, după care a făcut o dezvăluire extrem de interesantă.

"Piţurcă trebuie să aibă linişte totală. Nici eu şi nimeni altcineva în afară de el nu vor merge în vestiar înainte şi în pauza jocului. Nimeni n-are voie la echipă în afară de el. Şi aşa sînt momente tensionate, nu mai e nevoie de alte persoane acolo. Doar el trebuie să dea sfaturi", a spus Ienei. În sezonul trecut, Gigi Becali îşi făcuse aproape o regulă în a merge înainte de meciuri în vestiar pentru a le ţine un discurs mobilizator jucătorilor.

"Şef în vestiar e doar Piţurcă şi trebuie lăsat în pace. Cum el nu m-a deranjat niciodată ca elev cînd i-am fost antrenor, nici eu nu vreau să-l perturb acum, cînd el e antrenor şi eu preşedinte"
Emeric Ienei, preşedinte Steaua

Citește și:
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
Altele
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
A reziliat astăzi și sunt șanse să semneze cu CFR Cluj » Are 9 meciuri europene în acest sezon
Superliga
A reziliat astăzi și sunt șanse să semneze cu CFR Cluj » Are 9 meciuri europene în acest sezon
Gigi Becali, anunț-bombă despre transferuri la FCSB: „Negociem cu un român din afară”
Superliga
Gigi Becali, anunț-bombă despre transferuri la FCSB: „Negociem cu un român din afară”
A fugit din cantonamentul din Turcia și ajunge în Superliga României
Superliga
A fugit din cantonamentul din Turcia și ajunge în Superliga României
FOTO Bucureștiul va fi
Profit.ro
FOTO Bucureștiul va fi "tăiat" de o barieră verde. Proiectul care va schimba fața capitalei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (3)
ros_albastru
ros_albastru  •  31 Iulie 2010, 15:18

Udrea lasa-te de scris si apuca-te de orice altceva..esti penibil bai baiatule...am sa incep sa iti evit articolele ca numai tampenii scrii

benny_hill
benny_hill  •  31 Iulie 2010, 11:13

nu inteleg de ce-l tin astia pe MINCINOSUL si INSTIGATORUL asta de udrea la GSP !!!???...udrea asta e un bolnav de cap care ar trebui tratat la Balaceanca !!!...daca se mai poate trata ceva la el... produce numai SILA !!!...asta ce viseaza sau halucineaza ne scrie noua aici!!!...discutii imaginare , oameni fictivi "anturaje" ..."surse apropiate"..."colaboratori" si "oameni din staff" fara de identitate...cat va mai scrie udrea in GSP eu nu mai cumpar GSP`u

werwolf
werwolf  •  31 Iulie 2010, 09:02

"Fostul" nea Imi???? Da' acu in cine s-a transformat???? In nea Vasile? Pffff

Vezi toate comentariile (3)
Comentează