FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - FC BOTOŞANI

VIDEO CSMS Iaşi - FC Botoşani 2-2 » Ieşenii au scăpat printre degete prima victorie din acest sezon!

Articol de - Publicat vineri, 17 octombrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 17 octombrie 2014 20:31

CSMS Iaşi şi FC Botoşani au oferit un meci spectaculos în deschiderea etapei cu numărul 11. Elevii lui Napoli au condus de două ori, dar au fost egalaţi şi au scăpat printre degete prima victorie din acest sezon al Ligii 1.

Urmăreşte AICI desfăşurarea liveTEXT a partidei!

VIDEO cu golul lui Coşereanu!

VIDEO cu super reuşita lui Martinus!

VIDEO cu reuşita lui Onduku!

VIDEO cu golul lui Codoban!

Primul meci al ieşenilor sub comanda lui Nicolo Napoli a început bine pentru gazde. În minutul 2, Coşereanu a deschis scorul după un şut fără preluare din interiorul careului, care l-a lăsat fără replică pe Curileac.

Cei de la FC Botoşani au egalat cu o reuşită de generic, autorul super execuţiei fiind olandezul Quenteen Martinus.

Imediat după pauză, Onduku a profitat de o mare greşeală în apărarea oaspeţilor, l-a driblat pe Curileac şi înscris în poarta goală, aducîndu-şi echipa din nou în avantaj. Atacantul ieşenilor îşi lasă echipa în 10 din minutul 66.

Elevii lui Leo Grozavu pun presiune şi trag primul semnal de alarmă în minutul 75, cînd Voicu scoate de pe linia porţii şutul lui Martinus, care scapase singur. Două minute mai tîrziu a venit şi egalarea. Codoban, jucătorul introdus în minutul 70 pe teren a primit o centrare bună de la Martinus, l-a driblat pe Ţigănaşu şi l-a executat cu sînge rece pe Caparco.

Hadnagy îşi putea aduce echipa în avantaj în minutul 80, dar atacantul a şutat peste poartă. Tincu vede al doilea galben în minutul 85, restabilindu-se egalitatea din teren.

Partida s-a terminat la egalitate, 2-2, iar ieşenii rămîn fără victorie în stagiunea curentă a Ligii 1.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Caparco - Voicu, Munteanu, Creţu, Ţigănaşu - Ciucur, Novac, Wesley, Olah, Coşereanu - Onduku
Rezerve: Grahovac, L. Dobre, Plămadă, V. Dima, Johnson, Bosoi

FC Botoşani: Curileac - Patache, Tincu, Oltean, Acsinte - Fulop, Vaşvari, Croitoru - Roussel, Hadnagy, Quenten
Rezerve: Lazar, Anghelina, Bordeanu, Codoban, Ianc, Batin, Ivanovici