FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - FC VOLUNTARI 2-2

VIDEO + FOTO Steaua s-a făcut de râs și s-a împiedicat acasă de FC Voluntari! Joc modest şi fără idei

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 februarie 2017 22:28

Steaua a terminat la egalitate, 2-2 cu FC Voluntari, la capătul unui meci slab făcut de echipa lui Reghe.

Click aici pentru liveTEXT

Steaua - FC Voluntari 2-2

Au marcat: Boldrin 31', Gnohere 86' - pen. /Ivanovici 3', Cernat 81'- pen. - VIDEO

Ilfovenii au început în forţă şi au marcat în minutul 3, prin Petre Ivanovici, care a scăpat singur cu Niţă. Boldrin a egalat în minutul 31, cu un şut din şase metri.

Finalul a fost unul incendiar, cu două penalty-uri în 6 minute (vezi detalii). Cernat a marcat în minutul 81, după ce Niţă l-a împins pe Novac, iar Gnohere a egalat după un henţ al lui Maftei.

La ultima fază, centrarea trimisă de Jakolis a lovit bara transversală.

După acest egal, Steaua acumulează 42 de puncte şi este pe locul 2. FC Voluntari este pe 10, cu 26 de puncte.

1.300 de faniau asistat la meciul Steaua - FC Voluntari

echipele de start:

Steaua: Niță - Ov. Popescu, Tamaș, Moke, Momcilovici - Pintilii (Bălașa 46'), Muniru (Fl. Tănase 76')- Jakolis, Boldrin, De Amorim (Achim 46')- Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, L. Filip, Mihalcea, Enache
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

FC Voluntari: Balauru - V. Maftei, I. Balaur, L. Cazan, Al. Coman - Novac, C. Lazăr, Fl. Cernat - Popadiuc, Curelea, Ivanovici
Rezerve: Petrariu, C. Achim, Voduț, L. Marinescu, G. Deac, Ispir, Acsinte
Antrenor: Florin Marin

Formația antrenată de Laurențiu Reghecampf se află pe locul 2 în Liga 1, la patru puncte distanță de liderul Viitorul.

Steliștii nu se vor putea baza pe Alibec, suspendat la Cluj, însă vor consemna debutul ca titular al lui Gnohere.

De partea cealaltă, ilfovenii sunt pe locul 10, cu 25 puncte, și par scăpați de emoțiile retrogradării.

În meciul tur, roș-albaștrii i-au învins pe ilfoveni, scor 3-2, într-un meci disputat pe stadionul "Ilie Oană".