FOTBAL  »  Superliga  »  SPORTUL-RAPID

VIDEO / Herea urcă pe locul 2 în clasamentul golgeterilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 octombrie 2010 00:00

Prin penaltyul transformat în minutul 82 al meciului din Regie, Ovidiu Herea a urcat pe locul doi în clasamentul golgeterilor, cu şapte reuşite. Lovitura de la 11 metri fusese acordată de arbitru pentru henţul în careu al lui Raţiu.

Clasamentul este condus de Eric (Gaz Metan) și Bogdan Stancu (Steaua), cu 8 reușite, iar la egalitate cu Herea este timișoreanul Zicu. Cîte 6 reușite au rapidistul Cassio și Olariu (Victoria Brănești)

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL LUI HEREA!

Mijlocaşul rapidist a înscris golul al doilea al formaţiei sale, care deschisese scorul în minutul 47, prin Marcos Antonio.

Rapidul urcă şi el în clasament, ajungînd pe poziţia secundă. Etapa viitoare, giuleştenii întîlnesc Pandurii, acasă, luni 1 noiembrie de la 20:30.

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”