FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL- CSM POLI IAȘI 1-0

VIDEO Viitorul - CSM Poli Iași 1-0 » Echipa lui Hagi se apropie la un punct de Steaua

Articol de GSP - Publicat marti, 29 noiembrie 2016 19:28

Viitorul a câștigat cel de-al doilea meci al etapei a 18-a din Liga 1, după ce s-a impus la limită în meciul de pe teren propriu cu CSM Poli Iași, 1-0.

Prima repriză a fost una anostă, fazele de poartă lipsind cu desăvârșire de la ambele porți.

Viitorul a ieșit la joc în repriza doua, punând din ce în ce mai multă presiune pe apărarea ieșenilor.

În cele din urmă a venit și golul: Nimely a marcat în minutul 73, învingându-l pe Grahovac cu un șut superb de la marginea careului.

Grație acestei victorii, Viitorul a urcat pe locul doi, la un singur punct distanță de Steaua, dar cu un meci în plus.

live-TEXT  Viitorul- CSM Poli Iași 1-0 (Nimely 73)

VIDEO

Echipele de start:
Viitorul: Râmniceanu - Benzar, Țîru, Boli, C.Ganea - R.Marin,Nedelcu, Dani Lopez - Chițu, Alex Nimely, F.Coman.
Rezerve: Buzbuchi, Rădoi, Carp, Iancu, Cicâldău, Vână, Purece
Antrenor: Gheorghe Hagi

CSM Poli Iași: Grahovac - Bosoi, Frăsinescu, Mihalache, Sato - Crețu, Ciucă - Ciucur, V. Gheorghe, Bole - Boiciuc.
Rezerve: Hotoboc, An.Cristea, Piccioni, Voicu, Țigănașu, Sarici, Moldovan
Antrenor: Eugen Neagoe

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”

Comentarii (23)
randoom_._
randoom_._  •  29 Noiembrie 2016, 23:40
Postat de observator_federal pe 29 Noiembrie 2016, 23:34

Da, doar FCSB cu Viitorul se bat la titlu; Craiova se bate cu arbitrii, Dinamo experimenteaza, CFR-ul se bate cu comisiile, Astra nu moare (Astra se transforma!)... iar fotbalul nostru este in cadere libera!

pai atata timp cat lasa *** ca tine sa comenteze pe gsp,cam asta este rezultatul. bah,***,cine *** a lasat echipele insolvente in liga 1? alea distrug fotbalul romanesc. nu echipele care sunt cu taxele si impozitele la zi. tu ori esti prost ori crezi ca mai este cineva asa de prost sa nu isi dea seama ca insolventele au distrus liga 1. daca insolventele se duceau direct in liga a 4,cum era normal,acuma aveam un fotbal de calitate. dar asa ce farmec mai are,cand se stiu retrogradatele si echipele ce merg in europa,inca de la inceputul campionatului.

observator_federal
observator_federal  •  29 Noiembrie 2016, 23:34
Postat de randoom_._ pe 29 Noiembrie 2016, 23:10

pai sunt obligati. viitorul se bate cu csu pentru locul 2. doar nu ai vrea sa se dea la o parte. mie mi-ar conveni un egal. Steaua si viitorul se bat la titlu.

randoom_._
randoom_._  •  29 Noiembrie 2016, 23:13
Postat de conasu_boeru pe 29 Noiembrie 2016, 22:57

Viitorul intră în play off ca să cedeze punctele !

cui? lui astra,ca si sezonul trecut. incredibil,cum viitorul a pierdut in playoff,ambele meciuri cu astra...