FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TÂRGU MUREȘ - VIITORUL 0-2

VIDEO Viitorul se impune fără emoţii la Târgu Mureş, 2-0, şi urcă pe podiumul Ligii 1

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 noiembrie 2016 19:53

Viitorul a câştigat partida disputată în această seară la Târgu Mureş, scor 2-0, şi a egalat la puncte CS U Craiova, care întâlneşte tot în această seară Poli Iaşi.

ASA - Viitorul 0-2
Au marcat:
Răzvan Marin '24 (pen), Boli '45
VIDEO / TEXT

Viitorul a deschis scorul din penalty, după ce Chiţu a fost faultat în careu de Mendy în minutul 23, iar Răzvan Marin a executat perfect lovitura de la 11 metri.

Nimely a ratat ocazia de a dubla avantajul oaspeţilor, în minutul 38, când a rămas singur cu Mingote, dar goalkeeperul mureşenilor a respins şutul atacantului.

Chiar înainte de pauză, Boli a marcat cu o lovitură de cap în urma unui corner executat execelent de Chiţu.

La doar cinci minute de la reluare, Nimely a ratat o ocazie imensă pentru Viitorul. Răzvan Marin i-a pasat excelent în careu, iar Nimely a reuşit să-l dribleze pe Mingote, dar şutul său a lovit bara.

Echipele de start:

ASA: Mingote - Matei, Cordoș (Kuku '46), Dobrosalevici, Mendy - Iacobovici, M. Constantin - Zicu, Deaconu (Candrea '46), Surdu (Petris '68) - Morar
Rezerve: Podar-Petho, Ciolacu, Rus, Netzer
Antrenor: Dan Alexa

Viitorul: Râmniceanu - Benzar, Țâru, Boli, Ganea - Carp - Chițu (Cicăldău '84), Lopez (Rădoi '84), R. Marin, F. Coman (Purece '78) - Nimely
Rezerve: Buzbuchi, Iancu, Nedelcu, Vână
Antrenor: Gheorghe Hagi

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia