FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - DINAMO 3-1

Vlad Morar, după ce a marcat în poarta Rapidului: „Nici nu eram atent, Torje m-a strigat și mi-a pasat”

Vlad Morar, după ce a marcat în poarta Rapidului: „Nici nu eram atent, Gabi m-a strigat și mi-a pasat”

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 martie 2022 22:53 / Actualizat luni, 14 martie 2022 00:09

Rapid - Dinamo 3-1. Giuleștenii au început perfect play-out-ul și a reușit prima victorie în fața lui Dinamo, după 14 ani. Rapid a început furtunos derby-ul, marcând 2 goluri în primele 8 minute.

Dinamo a revenit în joc în minutul 11. Torje a profitat de neatenția jucătorilor echipei gazdă și a executat rapid o lovitură liberă, spre Vlad Morar. Atacantul dinamovist l-a pierdut pe drum pe Romario Moise, a preluat pe poziție viitoare și a șutat la colțul lung.

„Knuckleball”, procedeul à la Cristiano Ronaldo prin care Rapid a făcut 3-1 cu Dinamo
RAPID - DINAMO

Vlad Morar: „Nici nu eram atent, Gabi m-a strigat și mi-a pasat”

„Am început foarte prost, am avut câteva ocazii în prima repriză dar apoi am clacat. Am început play-out-ul foarte rău. Cei care intră trebuie să-și facă treaba foarte bine, dar cred că greșelile ne-au costat în seara aceasta. Nu vreau să comentez despre antrenor, nu e treaba noastră, oricine o să fie noi o să dăm totul.

La golul meu, Gabi m-a strigat, eu nici nu eram atent, dar mi-a pasat bine și eu am înscris. Începem foarte relaxați meciurile și asta ne costă. Sperăm ca din etapele viitoare să nu mai facem aceleași greșeli.

Nu ar trebui să fie presiune, sper c-o să câștigăm meciuri și o să ne apropiem de celelalte echipe, dar va fi foarte greu să le ajungem pentru că sunt foarte multe puncte diferență. Sperăm să prindem barajul în acest an. O să jucăm în fiecare meci la victorie”, a spus Vlad Morar la LookSport+.

Șumudică n-a avut milă de Dinamo: „Nu-mi explic cum au ajuns astfel de jucători la această echipă”
RAPID - DINAMO 3-1
Fotbalistul din Rapid - Dinamo care l-a „vrăjit” pe Dragomir: „Datorită familiei mele a ajuns la echipă. Nu sunt mulți așa în Europa!”