FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U19

Naţionala sub 19 ani a României a pierdut meciul cu Elveţia, 1-3 » "Tricolorii" s-au calificat la turul de elită

Articol de GSP - Publicat marti, 17 noiembrie 2015 14:52

Naţionala sub 19 ani a României a pierdut ultimul meci din cadrul grupei a 11-a de calificare la Turul de Elită pentru EURO 2016.

România a pierdut în faţa Elveţiei, scor 1-3, într-un meci disputat la Oradea. Înaintea acestui meci, ambele echipe erau deja calificate, iar partida de azi a decis cîştigătoare grupei.

Golul României a fost marcat de Patrick Petre, care a deschis scorul în minutul 20. Tricolorii au intrat în avantaj la pauză, dar în partea a doua elveţienii au marcat de trei ori.

România a acumulat 6 puncte în trei meciuri, după victoriile cu Insulele Feroe, 2-0, şi cu Andora, 2-0.

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga