INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SENEGAL - CAMERUN 0-0, 4-5 PEN.

A părăsit Cupa Africii în lacrimi » Dramă totală pentru vedeta Senegalului

Articol de GSP - Publicat luni, 30 ianuarie 2017 00:00

Sadio Mané a fost cel mai bun jucător al Senegalului la turneul final din Gabon. Dar sâmbătă, în "sfertul" cu Camerun, atacantul lui Liverpool a ratat la penaltyurile de departajare.

A fost momentul decisiv al meciului de la Franceville. Aboubakar a transformat următoarea lovitură de pedeapsă și, după 0-0 în 120 de minute, camerunezii au învins cu 5-4 și s-au calificat în semifinale.

La sfârșit, Mané plângea în hohote, fiind cu greu liniștit de colegi și de oficialii senegalezi. Acum, el se întoarce la Liverpool.

A lăsat echipa pe locul 2 în Premier. O găsește pe 4 și eliminată din FA Cup și Cupa Ligii Angliei.

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!