INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURNEELE GRANZILOR

Rooney face ravagii în SUA » Real şi Manchester au învins, Barcelona a remizat

Barcelona - Hajduk Split foto reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 iulie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 24 iulie 2011 16:04

Real Madrid a învins Philadelphia Union cu scorul de 2-1. Jose Maria Callejon a deschis scorul încă din minutul doi al partidei, numărul 10, Mesut Ozil, reuşind al doilea gol, 11 minute mai tîrziu. Michael Farfan a marcat unicul gol al americanilor în minutul 80.

Manchester United a disputat un meci amical contra celor de la Chicago Fire, învingînd cu scorul de 3-1. Golurile au fost marcate de Wayne Rooney (66), Rafael Da Silva (76) şi Nani (82) pentru Manchester, iar Cory Gibbs a marcat pentru Chicago Fire, în minutul 13. Rooney marchează la fiecare meci, acest gol venind după hattrick-ul din meciul cu Seattle Sounders, 7-0.

Echipa croată care a eliminat-o pe Dinamo din Europa League, Hajduk Split, a jucat un amical de lux, contra Barcelonei. Meciul s-a terminat cu o remiză albă, iar Barcelona va începe o nouă serie de amicale, din cadrul Audi Cup. Catalanii au deplasat în Croaţia un lot fără 10 dintre titularii de drept.

Arsenal a bătut echipa FC Koln, cu scorul de 2-1, după ce jucătorul Jenkinson a marcat în propria poartă.

VEZI mai jos imagini din timpul amicalelor!

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!