INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Dan Petrescu, după primul meci la Kayseri: „Nu sunt mulțumit”

Dan Petrescu, 53 de ani, antrenorul lui Kayserispor, a oferit o primă reacție după debutul ratat din Turcia. +16   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 ianuarie 2021 20:28 / Actualizat sambata, 16 ianuarie 2021 20:44

• Dan Petrescu a debutat cu o înfrângere pe banca celor de la Kayseri;
  • Gaziantep a învins-o pe noua echipă a „Bursucului”, scor 2-1, în runda #19 din campionatul Turciei - detalii, AICI.

„Am luptat, am pus suflet pe teren, dar am pierdut, în cele din urmă. Sigur că nu sunt mulțumit cu acest rezultat. Când pierzi, nimeni nu e satisfăcut. Nu-mi place să pierd. Dar mă bucură performanța jucătorilor mei. Am făcut un meci bun, pe care, din păcate, l-am pierdut”, a declarat Petrescu la finalul meciului, conform turkiyeajansi.com.

Cele mai tari imagini din Gaziantep - Kayserispor 2-1

+12 FOTO

Dan Petrescu a pierdut primul meci la Kayserispor

Petrescu a debutat cu stângul pe banca celor de la Kayserispor. Elevul său din apărare, Zoran Kvrzic, și-a introdus mingea în propria poartă în minutul 31 și a stabilit scorul primei reprize, 1-0. După pauză, Dimitrios Kolovetsios a restabilit egalitatea în minutul 61. Alexandru Maxim, dorit de Beșiktaș, a marcat ultimul gol al meciului, din penalty, iar toate punctele au rămas la Gaziantep.

La Kayserispor, Cristian Săpunaru a fost integralist. Dan Petrescu nu s-a putut baza pe Denis Alibec și Silviu Lung Jr., ambii accidentați.

Episod amuzant cu Dan Petrescu: „Tot vestiarul mirosea a parfum”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Răzvan Lucescu, prima reacție după derapajul din Arabia Saudită: „E scandalos!”

Jucătorul lui Boloni va semna cu Parma: „Sunt trist că pleacă”

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”