INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ONCE CALDAS - SAO PAULO 2-1

Dayro face spectacol în Libertadores! A marcat fantastic pentru Caldas contra lui Sao Paulo!

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 februarie 2010 00:00

Dayro Moreno i-a adus victoria lui Once Caldas în partida pe care gruparea columbiană a cîştigat-o pe teren propriu, 2-1, în faţa supercampioanei Sao Paulo (Brazilia) în etapa a doua din Copa Libertadores.

Titular la gazde, Dayro s-a numărat printre cei mai activi oameni ai echipei pregătite de Juan Carlos Osorio şi a punctat decisiv în minutul 71 la capătul unei acţiuni personale superbe.

Condusă la pauză după golul marcat de goalkeeperul lui Sao Paulo, Rogerio Ceni, din lovitură liberă (33), Caldas a revenit în repriza secundă şi a înscris de două ori prin Uribe (49) şi Dayro (71), confirmîndu-şi statutul de lider al grupei a doua din Libertadores cu 6 puncte din tot atîtea posibile.

Considerat inadaptabil de către conducerea tehnică a Stelei, Dayro Moreno a fost lăsat să părăsească Ghencea în această iarnă în schimbul a numai 500.000 de euro.

Golul lui Dayro este la minutul 2:40

Străinii, impresionați de ce au trăit la meciul Generației de Aur: „E prima dată când sunt fericit că pierd”
Nationala
Dana, soția lui Iosif Rotariu, a murit » Doliu în familia fostului mare internațional român
Media
Audiență incredibilă la meciul Generației de Aur » Vârf de 2,2 milioane de telespectatori
Media

Licitație la dineu pentru echipamentele Generației de Aur » Cât a plătit Șucu pentru tricoul lui Mourinho + Hagi a stabilit recordul serii

Cine transmite la TV meciul de adio al Generației de Aur » Ploaie de staruri mondiale pe Arena Națională