INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - AS ROMA 1-1

Inter Milano - AS Roma 1-1 // VIDEO+FOTO » Remiză spectaculoasă în derby-ul etapei din Italia

Inter Milano - AS Roma +8   FOTO
Inter Milano - AS Roma

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 aprilie 2019 23:30

Inter Milano și AS Roma au remizat în derby-ul etapei #33 din Serie A, scor 1-1 (Perisic'61 / El Shaarawy '15).

Roma a deschis scorul încă din minutul 14 al partidei prin Stephan El Shaarawy, care a driblat frumos şi l-a învins pe Handanovic cu un șut la colţul lung.

Inter a egalat în minutul 61, prin Ivan Perisic, care a trimis cu capul direct în poarta lui Mirante.

Inter Milano - AS Roma +9 FOTO

După acest egal, Inter rămâne pe locul 3, cu 61 de puncte, iar AS Roma pe 5, cu 55 de puncte în Serie A.

Juventus s-a impus, azi, în meciul cu Fiorentina, scor 2-1 și a cucerit al 35-lea titlu în Serie A

INTER - AS ROMA 1-1

Au marcat: Perisic'61 / El Shaarawy '15

Vezi AICI video cu golul

Click aici pentru LIVE + statistici!

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah - Borja Valero, Vecino - Politano, Nainggolan, Perisic - Lautaro
Rezerve: Padelli - Candreva, Dalbert, Gagliardini, Icardi, Keita, Joao Mario, Miranda, Ranocchia, Cedric Soares
Antrenor: Luciano Spalletti

AS Roma: Mirante - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Cristante, N'Zonzi; Ünder, Pellegrini, El Shaarawy - Dzeko
Rezerve: Olsen, Fuzato - Coric, Jesus, J. Kluivert, Marcano, Pastore, Perotti, Riccardi, Schick, Zaniolo
Antrenor: Claudio Ranieri

Click pentru clasamentul din Serie A!

Vezi AICI programul etapei 33 din Serie A

Alessandro Florenzi's first goal for Roma!

In casa dell'Inter è arrivato il primo gol in giallorosso di Alessandro Florenzi At the San Siro, Ale scored his first goal for Roma... ❤️

Posted by AS Roma on Friday, 19 April 2019

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!