Comentarii (11)
viper_atack_2012
viper_atack_2012  •  02 Septembrie 2023, 23:50
Postat de viper_atack_2012 pe 30 August 2023, 15:53

În campionatul MLS, Messi a jucat un singur meci de când a venit (echipa sa câștigându-l cu 2-0, iar Messi a marcat golul de 2-0), fiindcă celelalte meciuri le-a jucat în Leagues Cup (din faza grupelor până în finală, pe care a și câștigat-o cu echipa după loviturile de departajare, asta după ce în 90 de minute scorul s-a terminat 1-1, iar la penalty-uri Miami s-a impus cu 10-9, Messi marcând 10 goluri și oferind un assist în această competiție), iar în US OPEN Cup (cupa națională din Statele Unite - un fel de cupa țării al Statelor Unite) a jucat cu echipa în semifinale iar Miami a câștigat după penalty-uri, scorul fiind 2-2 după 90 de minute, Messi oferind două pase decisive, iar după 120 de minute scorul s-a terminat 3-3 și Miami a câștigat după loviturile de departajare. Pe semne că tu nu urmărești campionatul MLS de îl tot critici pe Messi. Cum voiai ca Messi să marcheze "pe bandă rulantă", așa cum emiți pretenții, de îndată ce el a jucat doar în Leagues Cup și US OPEN Cup, iar în MLS a jucat doar un singur meci?

Eu știu că tu ești fan CR7, însă Messi este peste el overall. Dovadă clară că munca nu va depăși niciodată talentul. CR7 stă mai bine decât Messi doar la goluri totale, în rest Messi îl face atât la nivel colectiv, cât și individual. Munca nu va depăși niciodată talentul în unele cazuri (cum e cazul CR7 cu Messi)

Ytzu1x
Ytzu1x  •  31 August 2023, 12:06
Postat de Cristian03578 pe 30 August 2023, 18:43

Păi a dat cel putin un gol in MLS, pentru că doar 1 meci de campiionat a jucat. Campionatul a fost intrerupt de când a venit el in America. Antrenorul l-a menajat atât pe el cât și pe Busquets la primul meci de campionat pentru că deja jucase o multime de meciuri la interval de 3-4 zile in care a dat o căruță de goluri, in ritm de jocuri pe calculator.

Bun bun

alex03036
alex03036  •  30 August 2023, 20:26

Da, dar trebuia sa dea un gol in fiecare meci din MLS, sau sa îți explic mai clar au mai fost in acea etapa vreo 10 meciuri adunar in ambele conferințe la un loc in care el nu a dat gol. Si această postare e doar o gluma ca si cele anterioare. Sa vedem dacă citești până la capăt!

Cristian03578
Cristian03578  •  30 August 2023, 18:43
Postat de alex03036 pe 30 August 2023, 16:41

Astea sunt scuze! Daca era valoros nu il impiedica asa ceva si dadea cel puțin un un gol in fiecare meci din MLS. Dovadă ca nici antrenorul, Tata Martino e chiar argentinian ca si Messi, nu l-a bagat de la începutul meciului. A observat si el ca Messi nu mai e ce era si l-a tinut pe bancă pana echipa avea victoria asigurată si atunci l-a bagat si pe Messi sa poata face cu mana la fanii creduli. Acest post e doar o glumă! Sa vedem daca citești pana la capăt!

alex03036
alex03036  •  30 August 2023, 16:41

viper_atack_2012  •  30 August 2023, 15:53
Postat de alex03036 pe 30 August 2023, 11:48

Nici Messi nu mai e ce a fost! Se cand a ajuns la Inter Miami a marcat un singur gol in MLS. La banii pe care ii ia, trebuia un gol pe meci, cel puțin!

ticlazau
ticlazau  •  30 August 2023, 14:13

Şi l-a noi se ântrerupe când florinel coman s-e duce la natională

nick7
nick7  •  30 August 2023, 13:04

alex 03036.....cate meciuri a jucat in mls????? unul singur daca esti in afara problemei!!!! si a marcat desigur