Comentarii (31)
mvradulescu
mvradulescu  •  20 Noiembrie 2014, 09:40
Postat de danimatca pe 19 Noiembrie 2014, 23:52

sa se execute prima data loviturile de la 11 m si doar apoi sa inceapa meciul.asa ar fi corec.dupa meci o sa discute jucatorii....ba, v-am batut.......bine ma dar la 11m noi am castigat.minunat.

Ar mai fi o soluție! Să se "scoată" meciul și să se bată doar loviturile de departajare ! Asta numai în situația în care nu se va aproba "propunerea" că liga să organizeze în ziua cu pricina tragerea la sorți a câștigătorilor (și eventual scorul, pentru stabilirea golaverajului) în prezența tuturor arbitrilor desemnați să primească diurnă în etapa respectivă ! Astfel, ar fi evitate accidentările jucătorilor, "vicierea" rezultatelor echipelor care nu au condiție fizică acceptabilă, precum și greșelile de arbitraj ! Cred că propunerea asta are șanse uriașe să fie pusă în practică !!!

encipi
encipi  •  20 Noiembrie 2014, 08:50
Postat de cristi_tane pe 19 Noiembrie 2014, 16:48

Ciudat, dar nu de neinteles: daca stii ca ai pierdut penalty-urile, joci la victorie in prelungiri, nu ca acum, cind ambele echipe sint prudente si nu risca nimic. Ar putea face prelungirile mult mai interesante.

La ritmul in care se joaca, jucatorii sunt rupti de oboseala ca sa mai poata face fata si in prelungiri. De asta sunt anoste si plictisitoare prelungirile si mereu lasa senzatia ca toti asteapta loviturile de penalty. Ar fi mai indicat sa scoatem prelungirile cu totul si sa se execute direct penaltyuri.

encipi
encipi  •  20 Noiembrie 2014, 08:46

Idei aberante. Nu vad cu ce ar ajuta o eliminare temporara, echipa in inferioritate s-ar apara intens 10 minute si abia dupa ce reintra cel eliminat, vor putea juca normal. Stiu ca Uefa si Platini mizeaza pe faptul ca degeaba ia un jucator cartonas galben si e suspendat meciul urmator, pt ca adversarul de azi direct nu beneficiaza de acea eliminare, ci adversarul urmator. Este tot o prostie, pentru ca roata se invarta si la randul lor vor beneficia si ei de un adversar suspendat pentru cumul de galbene. Iar faza cu penaltyurile, la fel de aberanta. Eu as scoate prelungirile cu totul si as executa direct penalty. La ritmul in care se joaca astazi,jucatorii sunt prea obositi pt prelungiri.

bazileon  •  19 Noiembrie 2014, 18:37

Sa se dea cu banul, taticu, ca acu' juma de secol (ori mai mult?)

cristi_tane
cristi_tane  •  19 Noiembrie 2014, 16:48

bobo87
bobo87  •  19 Noiembrie 2014, 16:16

O idee buna ar fi aceea de a tine pe margine 5 minute orice jucator care a fost faultat si a fost necesar interventia medicilor si asta din doua motive :1.oricum jucatorul are nevoie sa isi revina iar 2. si cel mai important este pentru cei care simuleaza ca nesimtii pe final de meci ca sa traga de timp,cel putin asa stiu ca daca au iesit pe margine nu mai au timp sa intre si e rau pt echipa lor, asa poate scapam de acele trageri de timp idioate

zurzu_zurzu
zurzu_zurzu  •  19 Noiembrie 2014, 15:45
Postat de blaustein pe 19 Noiembrie 2014, 15:24

Aberatii mai mari nu am auzit de cand sunt. Si asa se accidenteaza o gramada de jucatori din cauza a mult prea multe jocuri. De ce sa nu-i punem sa jaoce 3 ore? ca sa fie mai mult spectacol, sa fie mai mult timp pentru reclame, nu? De ce sa nu mai intoducem niste lovituri libere inainte de penaltyuri? Sa intoducem mai multe cartonase, verde, albastru, sa fie curcubeu. De asemenea, ca sa fie mai echilibrate meciurile, la pauza sa schimbe intre ele vrea 2-3 jucatori, sa aiba si echipele mici vedete, nu? sa fie mai spectaculos. De asemenea, ca sa incurajeze jocul ofensiv, o echipa sa plece cu avantaj de 1-2 goluri si sa nu se termine meciul pana nu se marcheaza.

Nu are activitate Platini,d aia stau acolo si se gandesc numai la prostii,aiureli.Ce o fi in capul lor nu stiu.Niste oameni care au tot ce le trebuie,sunt satui si plictisiti de atata bine si incep sa filosofeze pe marginea la functia pe care o are fiecare,crezandu se fiecare miezul din dodoasca si in realitate sunt majoritatea praf si ca intelect si caracter.Niste oportunisti pe care ii intereseaza functiile cu care sa se invarta sa faca bani murdari.Cat despre Platini,ce sa spun,cred ca a baut apa cainelui,ca sa nu spun a lui Blatter,pentru ca ala e mai rau ca un caine.Turba dupa el...!:)))