INTERNATIONAL  »  CM 2010  »  FURIOS

Capello: "Nu sînteţi destul de buni"

Articol de GSP - Publicat marti, 08 iunie 2010 00:00

Selecţionerul Angliei, Fabio Capello, a fost extrem de nemulţumit de evoluţia echipei sale în amicalul cu Platinum Stars (3-0).

La pauză, tehnicianul italian a făcut "ravagii" în vestiar, certîndu-şi jucătorii cu voce tare. El le-a pus acestora în vedere: "Aduceţi-vă aminte pentru ce sînteţi aici, în Africa de Sud, şi acţionaţi în consecinţă".

Mai mult, a făcut nu mai puţin de 10 schimbări.

Anglia începuse în forţă prima repriză, cu gol în minutul 3, apoi a căzut inexplicabil, ba era să ia gol din penalty. La reluare, însă, lucrurile s-au schimbat şi în final s-a terminat 3-0.

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”