INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  BARAJ CM 2018

VIDEO + FOTO S-au încheiat primele două meciuri din barajul pentru CM 2018 » Croația a spulberat-o pe Grecia, Hațegan a făcut praf Irlanda de Nord - Elveția

Articol de GSP - Publicat joi, 09 noiembrie 2017 23:49

În această seară s-au disputat primele două meciuri din turul barajului pentru calificarea la CM 2018.

FINAL // Croația - Grecia 4-1
Au marcat: Modrici '13 p., Kalinici '19, Perisici '33, Kramarici '49 / Sokratis '30

TEXT / VIDEO

Croația a luat o opțiune serioasă de calificare după victoria categorică obținută pe terren propriu cu Grecia, scor 4-1.

Croații au dominat meciul în totalitate, conducând încă de la pauză cu 3-1. Modrici, Kalinici și Perisici au punctat pentru Croația, în timp ce Sokratis a punctat pentru greci.

Croația a mai punctat o dată în repriza a doua, Kramarici înscriind golul patru în minutul 49.

Echipele de start:

Croația: Subasici - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinici - Rakitici, Brozovici - Kramarici, Modrici, Perisici - Kalinici
Antrenor:
Zlatko Dalici

Grecia: Karnezis - Maniatis, Papadopoulos, Sokratis, Tzavellas - Samaris, Tziolis - Zeca, Fortounis, Stafylidis - Mitroglou
Antrenor:
Michael Skibbe

FINAL // Irlanda de Nord - Elveția 0-1
A marcat: Rofriguez '58 p.

În celălalt meci al serii, Elveția s-a impus la limită, scor 1-0, într-un meci arbitrat de românul Ovidiu Hațegan.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 58, când Hațegan a inventat penalty-ul din care Rodriguez a deschis scorul pentru elvețieni. VIDEO cu  penalty-ul dictat de Hațegan, aici

Irlanda de Nord: McGovern - McLaughlin, McAuley, Evans, Bruny - Evans - Norwood, Davis - Magennis, Lafferty, Dallas