INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CORESPONDENȚĂ DIN SOFIA

Corespondență din Sofia MM a stat în tribune la CSKA 1948 - FCSB » Alături de cine a urmărit meciul și ce probleme a avut la pauză

MM Stoica, managerul FCSB, nu a stat pe bancă la duelul cu CSKA 1948 din turul II al Conference League, urmărind meciul din tribună. +38   FOTO

Articol de , , , - Publicat miercuri, 26 iulie 2023 20:55 / Actualizat miercuri, 26 iulie 2023 22:08

• Andrei Crăițoiu și Vlad Nedelea, reporterii Gazetei Sporturilor, operatorul Iosif Popescu și fotoreporterul Cristi Preda sunt în Sofia (Bulgaria) de unde transmit cele mai noi informații despre meciurile din Conference League
Prezență-surpriză în tribunele arenei „Vasil Levski” » Plecat în vară de la FCSB a venit să semneze cu CSKA 1948
CSKA 1948 - FCSB

MM a stat în tribune la CSKA 1948 - FCSB

Managerul FCSB a fost însoțit în tribună de doi dintre bodyguarzii „roș-albaștrilor”, dar și de Marius Fălăn, bucătarul echipei, supranumit „Pele al polonicului”.

MM Stoica, alături de bodyguarzii FCSB și de Marius Ianuli. Foto: sportpictures.eu

Cei patru au avut ceva probleme la pauză, când au vrut să coboare din tribune la tunel pentru a merge la vestiare. Poarta de acces a rămas blocată preț de câteva secunde, în care organizatorii bulgari s-au chinuit s-o deschidă.

FOTO. Imagini de la CSKA - FCSB:

CSKA 1948 Sofia - FCSB // FOTO: Cristi Preda
+29 FOTO

UEFA a intervenit în minutul 1 la CSKA 1948 - FCSB

La Tribuna I a stadionului „Vasil Levski”, fanii bulgari puseseră pe gard un banner pe care era desenată crucea celtică. A rezistat doar până în primul minut al meciului dintre CSKA 1948 și FCSB, pentru că observatorul UEFA a cerut ca acesta să fie îndepărtat de urgență.

Banner-ul era roșu, iar în mijloc avea un cerc alb în care era desenată crucea interzisă de UEFA. Observatorul va trece în raport aceste detalii, iar bulgarii riscă să fie sancționați de forul european.

VIDEO. Cum arată cele două stadioane, despărțite de câteva sute de metri, pe care vor evolua Sepsi și FCSB în capitala Bulgariei

Discurs dur la pauză! CSKA 1948 și FCSB, criticate pentru jocul prestat: „Toți jucătorii de la FCSB mi s-au părut lenți, greoi, previzibili”
CSKA 1948 SOFIA - FCSB
Florinel Coman continuă forma monstruoasă » Statistică senzațională după golul marcat cu CSKA 1948

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”