Comentarii (35)
unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  09 Noiembrie 2014, 00:56
Postat de cipinho79 pe 07 Noiembrie 2014, 11:27

In primul rand penalty acordat gratuit, n-a fost niciun fault la Papp, fotbalul e un sport de contact, nu e ca la basket, daca s-ar da penalty la fiecare atingere in careu fundasii ar trebui sa stea la 2 metri de atacanti. Cred ca portughezii se lamenteaza fiindca arbitrul a acordat 3 minute de prelungire si s-a inscris in minutul 93 si 34 de secunde. Probabil ar fi vrut sa fluiere imediat dupa executarea loviturii libere dar nici asa n-au dreptate, protestele de la fault si acordarea cartonasului rosu a "mancat" cel putin un minut si arbitrul a tinut cont. pana la urma arbitrul a fost echidistant iar rezultatul echitabil

exact. a arbitrat destul de corect, asta m-a mirat si pe mine.

"Sînt nemulţumit. Am arătat că avem calitate şi am fi meritat victoria. Ştiam că această grupă e dificilă. Am avut un arbitru care a arătat că nu e competent şi nu are ce căuta în Europa League", a spus Pedro Martins la DolceSport. __ wow.. dupa ce ca le-a dat foarte usor un penalty...

cipinho79
cipinho79  •  07 Noiembrie 2014, 11:27

daccian
daccian  •  07 Noiembrie 2014, 11:25

Are dreptate pe jumatate : ca arbitrul e incopetent. Ca trebuia sa castige e numai in capul lui. In lumea reala nu s-ar intampla niciodata.

goghe
goghe  •  07 Noiembrie 2014, 11:20
Postat de reddogsv pe 07 Noiembrie 2014, 09:20

Penalty acordat mai mult de decat corect. Nu inteleg lamentarea lui Papp care il impinge si il si trage pe portughez!

Daca aia a fost impingere si tragere - arbitrul trebuia sa dea vreo 10 lovituri de pedeapsa. Jucatorul oricum era cu spatele la poarta si nu era faza de gol - ala a fost cadou clar - sau cum au spus cei de la BT - very soft penalty.....

adrian008
adrian008  •  07 Noiembrie 2014, 10:47

Hai nu fi rautacios.Nu a prea fost dar Filip mi se pare ca centreaza din afara terenului la golul de 1-1.In plus Steaua a avut 2 suturi pe poarta conform statistici UEFA. Cat noroc sa ai? Cat sa mai tina?

level26loading
level26loading  •  07 Noiembrie 2014, 09:37

dinamovist vorbind despre grupele UEFA. incredibil cat tupeu si nesimtire crasa.

duck_ati
duck_ati  •  07 Noiembrie 2014, 09:30

Constat cu bucurie ca dinamovistii se uita la meciurile Stelei! Normal, de fapt, daca echipa lor de suflet joaca doar cu Mioveniul.... :)

bebe_scu
bebe_scu  •  07 Noiembrie 2014, 09:25

Arbtrul a fost pe" mana" cu Steaua. Vezi comentariul la televizor ... reversul medaliei...Cele doua lovituri de la 16m cea executata de Sanmartean si cea executata de Keseru au fost gratuite. Dar despre norocul Stelei, nu mai are rost sa discutam e de notorietate deja.O infrangere la Aalborg o scoate pe Steaua definitiv din cursa, dintr-o grupa foarte usoara.