INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  RIO AVE - STEAUA 2-2

Ce meci au văzut portughezii? Antrenorul lui Rio Ave şochează după ce a primit cadou un penalty: ”Arbitrul e incompetent”

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 07 noiembrie 2014 00:35

Pedro Martins, tehnicianul lui Rio Ave, a surprins la finalul partidei cu Steaua, scor 2-2, atacîndu-l în termeni e duri pe arbitrul Marcin Borski. Asta deşi polonezul le-a acordat ”lusitanilor” un penalty gratuit.

Citeşte şi: Gâlcă a găsit scuza pentru jocul slab al Stelei: "Ne-a dezavantajat clar!" » De ce a rămas Latovlevici în tribună

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”

Comentarii (35)
unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  09 Noiembrie 2014, 00:56
Postat de cipinho79 pe 07 Noiembrie 2014, 11:27

In primul rand penalty acordat gratuit, n-a fost niciun fault la Papp, fotbalul e un sport de contact, nu e ca la basket, daca s-ar da penalty la fiecare atingere in careu fundasii ar trebui sa stea la 2 metri de atacanti. Cred ca portughezii se lamenteaza fiindca arbitrul a acordat 3 minute de prelungire si s-a inscris in minutul 93 si 34 de secunde. Probabil ar fi vrut sa fluiere imediat dupa executarea loviturii libere dar nici asa n-au dreptate, protestele de la fault si acordarea cartonasului rosu a "mancat" cel putin un minut si arbitrul a tinut cont. pana la urma arbitrul a fost echidistant iar rezultatul echitabil

exact. a arbitrat destul de corect, asta m-a mirat si pe mine.

"Sînt nemulţumit. Am arătat că avem calitate şi am fi meritat victoria. Ştiam că această grupă e dificilă. Am avut un arbitru care a arătat că nu e competent şi nu are ce căuta în Europa League", a spus Pedro Martins la DolceSport. __ wow.. dupa ce ca le-a dat foarte usor un penalty...