INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN 2-2 (ÎN TUR 2-1)

Adrian Mutu e categoric: "Nu a fost penalty la Marcelo! Nu există o conspirație pro Real Madrid"

Adrian Mutu
Adrian Mutu

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 mai 2018 20:48

Adrian Mutu (39 de ani), antrenorul celor de la FC Voluntari, crede că arbitrul din Real Madrid - Bayern Munchen, turcul Cuneyt Cakir, a procedat corect când nu a acordat penalty la hențul lui Marcelo.

"Este calificarea lui Keylor Navas. Puterea lui de a rămâne în meci este incredibilă. Și-a păstrat concentrarea când ceilalți erau precipitați. Îmi place mult. E un portar agil, mobil, de linia porții. Este foarte greu să îi dai gol. Seamănă cu Buffon de pe vremuri. Are și un joc de picior foarte bun.

Arbitrul nu a scos nicio minge din poarta Realului. După părerea mea, nu este penalty la Marcelo. Are brațul lângă corp, îl lovește în mâna stângă, dar nu avea ce face. Ce să facă, să-și taie mâna?! Nu cred că există o conspirație pro Real Madrid", a declarat Mutu la TV Telekom Sport.