INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - BASEL 1-1

Au jucat pentru elveţieni » Reghe a detectat doi "trădători" în meciul cu Basel

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 octombrie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 23 octombrie 2013 11:47

Steaua a fost trasă în jos de doi jucători la meciul de aseară, cu Basel.

Nicuşor Stanciu a sabotat multe din acţiunile de atac ale roş-albaştrilor. A întîrziat contraatacuri şi a irosit faze promiţătoare pasînd deseori la adversar. Reghecampf a reacţionat de cîteva ori revoltat la greşelile lui Stanciu. La 10 minute după startul reprizei secunde, n-a mai suportat şi l-a chemat de la încălzire pe Tatu: "Stanciu n-a reuşit un meci bun şi l-am schimbat cu Tatu".

Iasmin Latovlevici a fost de departe eroul negativ al meciului. Fundaşul stînga i-a oferit cadou o pasă lui Streller, care i-a aşezat mingea de gol lui Diaz.

"Am făcut o greşeală şi am fost taxaţi. Fără greşelea lui Latovlevici din repriza a doua, nu cred că mai aveau puterea să dea gol", a spus Reghecampf la finalul partidei.

Fundaşul stînga a fost deseori depăşit de adversarul direct, Salah, şi a fost protagonistul şi celei mai mari ratări a Stelei: minutul 57, semiluft dintr-o poziţie excelentă.

Echilibru la statistică
Posesia 48% - 52%
Şuturi pe poartă 7-8
Şuturi pe lîngă poartă 8-6
Cornere 6-7

Hagi mai face un transfer la Farul » Fostul jucător de la FCSB revine sub comanda „Regelui”
Primul transfer din această vară pentru Dinamo » Semnează un fotbalist român din Germania
Rapid transferă din Liga 2! Dan Șucu aduce „perla” Stelei în Giulești: cât va plăti patronul

„Băi Ianis bă, ăsta e caracter?!” » Sosirea naționalei i-a lăsat cu gust amar pe românii adunați la Wurzburg: „V-au luat banii mințile!”

Și semafoarele sunt LGBT! Ce a văzut GSP la festivalul Pride din München » Dezmăț total, copii aduși la dansuri provocatoare, evenimente sadomaso pe străzi