INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCA-BAYERN 3-0

Cifre fabuloase după Barca-Bayern 3-0 » Nemții au pierdut, dar au avut posesia! Messi a scris iar istorie

Articol de GSP - Publicat joi, 07 mai 2015 00:38

Barcelona a învins Bayern cu 3-0 prin reușitele lui Messi și golul lui Neymar. Iată cele mai interesante cifre ale partidei:

48%-52%a fost posesia în meciul Barca - Bayern. Catalanii nu mai pierduseră la acest capitol în Ligă de 96 de meciuri, în 2006 cu Werder a fost ultimul

6 meciuri consecutive fără gol primit are Barcelona și 23 de goluri marcate

0 calificăria pierdut Barcelona cînd s-a impus în tur cu 3-0, din 25 de meciuri decisive

77 de goluriare Messi în Ligă, urmat de Ronaldo, 76

4 meciuri directefără gol în fața lui Neuer a avut Messi pînă miercuri seară

0 șuturipe poartă a avut Bayern pe Camp Nou

3 dubleare Ronaldo în Ligă, cele mai multe. Îl urmează cu cîte 2 Messi și Litmanen

Barcelona nu mai marcase un gol în semifinalele Ligii din 2012, Iniesta vs Chelsea.

Cele mai grele 4 înfrîngeri ale lui Guardiola ca antrenor:

0-3 cu Dortmund în 2014
0-4 cu Real Madrid în 2014
1-4 cu Wolfsburg în 2015
0-3 cu Barcelona în 2015

Cele mai rapide duble în Ligă:

3 minute Messi cu Bayern
4 minute Ramos și Anderson
5 minute Inzaghi și Lewandowski