INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REZULTATE

VIDEO şi FOTO Rezultate la indigo la Barcelona şi Manchester! Patru goluri într-o seară cu reuşite de excepţie

Articol de GSP - Publicat marti, 01 aprilie 2014 00:00 / Actualizat marti, 01 aprilie 2014 23:39

Manchester United a remizat pe teren propriu cu Bayern Munchen, scor 1-1, lăsînd astfel ca soarta calificării să se decidă la Munchen, unde Javi Martinez şi Schweinsteiger nu vor juca.

Diavolii au deschis scorul în minutul 58 prin Nemanja Vidic, dar Bastian Schweinsteiger a readus egalitatea 10 minute mai tîrziu, cu un şut puternic sub bară.

Acelaşi scor a fost înregistrat şi la Barcelona, Atletico rezistînd cu greu pe final de joc, cînd catalanii au dominat clar partida.
Diego a deschis scorul cu un şut fabulos din vinclu, dar Neymar a readus egalarea în minutul 71.

LIVETEXT

Manchester United - Bayern Munchen 1-1 (Vidici 58) / Schweinsteiger (67)

min. 67: GOL BAYERN! Bastian Schweinsteiger înscrie cu un şut perfect sub bară
min. 58: GOL MANCHESTER UNITED! Vidici reia cu capul o centrare venită din corner de la Rooney
min. 40:
Welbeck scapă singur cu Neuer, încearcă o scăriţă, dar ratează execuţia. A fost cea mai mare ocazie a meciului

***

Manchester United: De Gea - Jones, Ferdinand, Vidic, Büttner - Valencia, Carrick, Fellaini, Giggs - Rooney, Welbeck

Rezerve: Lindegaard, A. Young, Nani, Kagawa, Januzaj, Hernandez, Fletcher

Bayern Munchen: Neuer - Rafinha, Martinez, Boateng, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Lahm, Kroos, Ribery - Muller

Rezerve: Starge, Van Buyten, Shaqiri, Pizarro, Mandzukici, Hojdjerg, Gotze

FC Barcelona - Atletico Madrid 1-1  Neymar (71) / (Diego 56)

Busquets şutează din voleu, respinge însă perfect Courtois
min. 56: GOL ATLETICO! Diego prinde o torpilă incredibilă şi îl învinge pe Pinto