INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TURUL 3

Rangers, la un pas de play-off-ul Champions League! Ce a făcut Ianis Hagi + victorie mare pentru Panathinaikos

Articol de - Publicat miercuri, 09 august 2023 23:58 / Actualizat joi, 10 august 2023 08:02

Rangers este la un pas de play-off-ul Champions League, după 2-1 cu Servette. Ianis Hagi a jucat doar pe final. Returul are loc pe 15 august.

Cu Ianis Hagi pe bancă, Rangers a început tare meciul de pe teren propriu. Iar după 15 minute conducea deja cu 2-0, după golurile lui Tavernier (6) și Dessers (15). Elvețienii au dat semne de revenire, după ce în minutul 45 au marcat prin Bedia (45), din penalty.

După pauză, speranțele celor de la Servette s-au diminuat, după ce Douline a văzut al doilea galben (60) și a fost eliminat.

Până la final, oaspeții nu au mai avut forța să egaleze, în timp ce Rangers s-a mulțumit cu menținerea rezultatului.

Ianis Hagi a intrat pe final

În minutul 88 și-a făcut apariția pe teren și Ianis Hagi. El a fost introdus de antrenorul Michael Beale în minutul 88, în locul lui Dessers, marcatorul golului de 2-0.

Au fost primele minute pentru Ianis în acest sezon, care și-a revenit recent după o accidentare care l-a ținut un an departe de teren. Internaționalul român a rămas pe bancă în meciul din prima etapă.

Dacă va trece de Servette, Rangers va juca în play-off-ul Champions League cu învingătoarea meciului PSV - Strum Graz (4-1 în tur). În cazul în care va fi eliminată, echipa lui Ianis Hagi va evolua în grupele Europa League.

Panathinaikos, victorie cu Marseille

În celalalte două partide ale serii, Maccabi Haifa a câștigat pe terenul celor de la Slovan Bratislava (2-1), în timp ce Panathinaikos a reușit să câștige, pe teren propriu, 1-0 cu Olympique Marseille, grație unui gol marcat de Bernard, în minutul 83.

• O.Ljubljana - Galatasaray 0-3

Povestea uluitoare a revelației din Liga Campionilor » Portarul amenaja băi în 2012, iar golgheterul echipei lucrează 8 ore pe zi, ca director!

Detaliile șocante ale atacului barbar » Fanul lui AEK, înjunghiat de mai multe ori: „Asasini profesioniști veniți să ucidă” + Ce riscă Dinamo Zagreb

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”