INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

Descătușarea lui Alex » Chipciu a înscris primul gol după 429 de minute, dar Sparta Praga, cu toți românii pe teren, s-a încurcat pe teren propriu

Articol de - Publicat duminica, 19 august 2018 21:17

Sparta Praga, trupa celor 4 români din Cehia, s-a împiedicat duminică seara acasă cu Pribram (2-2).

Alex Chipciu a reușit primul gol după 429 de minute la noua echipă, cu un șut plasat din marginea careului.

Și Nicușor Stanciu a jucat tot meciul, executând în bara transversală o lovitură liberă înaintea pauzei și obținând penaltyul din care a venit egalarea.

Portarul Florin Niță nu a avut nicio vină la goluri, iar Bogdan Vătăjelu a intrat în minutul 67. Sparta a cedat șefia, în favoarea lui Plzen.

Vezi și: FOTO + VIDEO Incident șocant la meciul lui Băluță din Cehia » Ultrașii au năvălit pe teren și au brutalizat un steward!

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga