INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TOTTENHAM

VIDEO Gol excepţional reuşit de Vlad Chiricheş împotriva lui Fulham » Fundaşul a marcat în stilul în care a obişnuit la Steaua

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 decembrie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 04 decembrie 2013 23:54

După ce în meciul de Europa League cu Tromso a fost la un pas de a înscrie, de această dată, Vlad Chricheş a înscris pentru Tottenham.

Vezi aici VIDEO reuşita!

Fundaşul a prins un şut excepţional cu stîngul din afara careului şi mingea a ajuns direct în poarta celor de la Fulham.

Chicheş a readus egalitatea pe tabelă în minutul 72. Fulham deschisese scorul în minutul 56 prin Dejagah.

Holtby a făcut 2-1 pentru Tottenham în minutul 83.

Golul românului a fost asemenea celor înscrise în perioada de la Steaua, Chiricheş fiind cunoscut ca un jucător care marchează goluri spectaculoase.

Istvan Kovacs, criticat pentru o singură fază din finala Europa League: „Nu a acordat un penalty clar”