INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FRANŢA

Keşeru a debutat la Angers, în liga a doua franceză

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2010 00:00

Atacantul român Claudiu Keşeru a debutat ieri la echipa din liga secundă franceză Angers SCO, unde a fost împrumutat de FC Nantes până la finalul sezonului, în victoria, 3-1 (2-0), pe teren propriu, cu Arles Avignon, informează angers-sco.fr, preluat de Mediafax.

Atacantul român în vârstă de 23 de ani
, al cărui împrumut la Angers a fost validat, vineri dimineaţă de Liga Profesionistă Franceză, a fost titular la gazde, fiind schimbat în minutul 73 cu Brunel.

Golurile victoriei echipei Angers SCO în meciul ce a contat pentru runda a XXIV-a a ligii secunde din Franţa au fost marcate de Charbonnier '1, Diart '34 şi Modeste '90+2, în vreme ce reuşita oaspeţilor a fost semnată de Dale '63.