INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STUTTGART

Marica a plecat cu stîngul în noul sezon

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 august 2010 00:00

Ciprian Marica s-a întors acasă cu mîinile goale din deplasarea de la Mainz.

VfB Stuttgart a pierdut cu 2-0 în prima etapă a noului sezon din Bundesliga, iar el n-a prins o zi bună.

În prima repriză, la scorul de 0-0, "tricolorul" a scos un penalty, dar coechipierul Cacau l-a ratat. Şi în loc de 1-0 pentru VfB s-a făcut 1-0 pentru gazde.

Marica a avut apoi ocazia lui 1-1, dar balonul expediat de el din careu a fost respins de pe linia porţii de un adversar.

Ulterior, cu fiecare minut care a trecut, "tricolorul" şi-a făcut tot mai puţin simţită prezenţa, iar cu un sfert de oră înaintea finalului, antrenorul Christian Gross l-a înlocuit.